Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Aktivity školy:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

Aktivity pro studenty

Pojďte s Mendlákem uklízet Opavu

Pokud se na podzim rádi procházíte přírodou, můžete při tom dělat užitečnou věc, pomoci zlepšit prostředí, ve kterém žijeme a zároveň si zlepšit zdraví při aktivním pobytu na čerstvém vzduchu. Pokud máte v plánu vyrazit na procházku – vezměte si s sebou nějakou tašku nebo větší sáček. Když uvidíte na zemi něco, co tam nepatří, jednoduše to seberte a pak odneste do kontejneru na tříděný odpad. Jeden den se můžete soustředit na plasty, jiný den na sklo nebo jiné materiály. Není potřeba odnášet papírové odpadky, sice nejsou v přírodě oku lahodící, ale většinou se dřív nebo později rozloží. Pokud máte chuť udělat něco navíc – pojďte s Mendlákem „uklidit Opavu“.

Číst celý příspěvek

PROSLOV VE ŠKOLNÍM ROZHLASE 1. 9. 2021

Milí studenti, milí kolegové,

dovolte mi, abych vás pozdravila první den začátku školy a přivítala mezi námi studenty prvních ročníků a nové učitele.

Všem novým kolegům přeji, aby se jim ve škole pracovalo dobře a aby byli mezi námi rádi.

Máme za sebou velmi náročné období distanční výuky, kdy jsme se nemohli vídat v prostředí školy, chyběly nám kontakty a dotklo se to nás všech.

Číst celý příspěvek

Přípravné kurzy

jako každoročně otevíráme přípravné kurzy k přijímacím zkouškám pro žáky 9. tříd. Více informací a působ přihlášení najdete zde.

Přednáška o studiu chemie

V pátek 17. 9. 2021 ve 13:30 hodin proběhne v chemické posluchárně přednáška o studiu chemie. Informace a zkušenosti předá Jan Stoklasa, náš absolvent. Přednáška je určena pro zájemce o studium chemie.

Hygienická a bezpečnostní pravidla

Hygienická pravidla MŠMT platná od 1. 9. 2021 pro chod školy – COVID naleznete zde. Od 10. 9. 2021 končí platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (žáci se nebudou ve škole testovat, pokud nenastane jiná situace).
Žáci budou mít umožněný vstup do budovy školy ze dvora nebo do 8:00 hodin i od Zimního stadionu. Žáci požívají i nadále respirátory nebo roušky podle stejných pravidel jako doposud.

POZOR!!!
Vzhledem ke stavebním úpravám ve škole DBEJTE SVÉ OSOBNÍ BEZPEČNOSTI.

Matematické snění je opět tady!

Baví Tě matematika? Máš rád zajímavé a netradiční úlohy? Máš zájem o kvalitní přípravu na matematickou olympiádu a jiné soutěže? Právě pro Tebe je tady MATEMATICKÉ SNĚNÍ!

Besedy budou probíhat již od 6. 9. 2021 vždy v pondělí a v úterý od 13.40 hodin v učebně 7. A. Více informací zde.

MUDr. Tomáš Šebek – Globální problémy lokálníma očima

Co je v životě důležité? Co mám v budoucnu dělat? Jak se zorientovat v čím dál složitějším světě a jak si to pro sebe zjednodušit? Tak to jsou otázky, na které stále neznám odpovědi :) Pomůžete mi, studenti?

Foto:Lékárna Hartmann

Přednáška proběhne 21.9 v 8:00h v aule budovy FVP Slezské univerzity v Opavě, Bezručovo náměstí 14.

Účast tříd 3.B, 3.C, 3.D a 7.A je POVINNÁ!

Kliknutím na uvedený odkaz si pročtěte podmínky pro události konané ve vnitřním prostoru – Pravidla_pro_akce_COVID.

Mendlácký jarmark a pomoc jižní Moravě

Mendlácký jarmark ukázal výrobky talentovaných studentů a přitom pomohl jižní Moravě – vybrali jsme 8400 Kč.

Když se Parlament MGO rozhodl na závěr školního roku uspořádat vůbec první Mendlácký jarmark, za projektem stála poměrně jednoduchá myšlenka. Chtěli jsme ukázat, že studenti naší školy excelují i v jiných věcech než jsou studium či různé soutěže. Věřili jsme, že se mezi našimi žáky skrývá obrovská řada zručných lidí, a rozhodli jsme se jim poskytnout prostor. A naše očekávání se rozhodně naplnila.

Číst celý příspěvek

Skip to content