Aktivity pro studenty

Přidej se k nám a daruj krev!

Studentky biologického semináře vytvořily první motivační plakáty k letošní dárcovské kampani DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Tato plakátová tvorba navázala na besedu pana primáře Stejskala, který s našimi studenty nedávno debatoval nad tématem dárcovství krve a plazmy. Brzy nás čekají společné odběry, přidejte se k nám a darujte!

Opět rozjíždíme dárcovskou kampaň

Začíná další ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Tato kampaň má za cíl přilákat mladé dárce krve, krevní plazmy a dobrovolníky, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. Začátek kampaně je vždy spojen s besedou, kdy s našimi studenty debatuje MUDr. Lukáš Stejskal, primář Hematologicko-Transfúzního oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Číst celý příspěvek

Letošní ročník dárcovské kampaně se rozjíždí

V letošním školním roce se uskuteční 5. ročník dárcovské kampaně DARUJEŠ? NE?! MYANO!

V tomto týdnu nás navštívil primář Hematologicko-Transfúzního oddělení MUDr. Lukáš Stejskal. Setkal se se studenty 3. a 4. ročníků. V rámci besedy nás seznámil s možností dárcovství krve a krevní plazmy a pohovořil o projektu dárcovství kostní dřeně. Tato beseda byla naplánována tak, aby poskytla odpovědi na otázky, které mají pomoci v rozhodování.

Věříme, že se k našim stávajícím dárcům přidají i ti noví. Od 3. 3. 2022 je možné se zapisovat na seznam dobrovolných dárců. Naleznete jej u dveří kabinetu biologie. Poté dle počtu dárců naplánujeme společný odběr.

Číst celý příspěvek

Pátý ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! začíná

V letošním roce se uskuteční 5. ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO!

Po covidové pauze začínáme tradičně besedou o dárcovství krve, plazmy a kostní dřeně se zástupci Hematologicko-Transfúzního oddělení SNO.

Besedy se uskuteční v chemické posluchárně dle následujícího harmonogramu:

  • úterý 1. 3. 2022 10.00–11.00 (3. C, 4. C, 7. A)
  • úterý 1. 3. 2022 11.00–12.00 (3. B, 3. D, 4. B)
  • středa 2. 3. 2022 10.00–11.00 (4. D, 8. A)

Pokud se chcete stát prvodárcem a hledáte odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s dárcovstvím trápí, je beseda tou pravou příležitostí k tomu, abyste se zeptali na vše, co vás zajímá. Brzy totiž budeme plánovat další společný odběr našich gympláků na oddělení HTO SNO. A budeme velice rádi, když se ke stávajícím mendláckým dárcům přidáte.

V případě dotazů ohledně akce se obracejte na paní Bitomskou.

Darujeme krev … již třetím rokem

 

Letošní třetí ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! pokračuje. Ve středu 25. 3. 2020 navštíví skupina 20 dobrovolných dárců z řad našich studentů Hematologicko-transfúzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Vzhledem k letošní epidemiologické situaci se celkový počet dárců snížil. Darovat krev a krevní plazmu nyní chodí cca 20 % pravidelných dárců. Transfúzní oddělení Slezské nemocnice zásobuje krví nemocnici v Opavě a v Krnově. Krev a krevní plazmy je proto potřeba. Nejen dnes.

Jsme velmi rádi, že i přes veškeré překážky, které poslední měsíce přinesly, může aktuálně pomoci 20 studentů našeho gymnázia. Většina z nich budou prvodárci, kteří prošli neúprosným „zdravotním“ sítem a našli dostatek odvahy pomáhat v této nelehké době.

Číst celý příspěvek

Startujeme 3. ročník kampaně věnované dárcovství

Únorem začíná 3. ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Tato kampaň má za cíl přilákat mladé dárce krve, krevní plazmy a dobrovolníky, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. O tom, že má tato cílená kampaň na naší škole smysl, vypovídá mimo jiné i to, že se řada našich studentů na oddělení vrací a daruje krev opakovaně. Někteří z nich se kromě darování krve také zapisují do registru kostní dřeně. Jsme velice rádi, že jsou mendláci pro nadšení pro správnou věc, darují bez nároku na honorář a pomáhají pacientům v opavské a krnovské nemocnici. Uvidíme, kolik studentů se letos „zapíše svou krví“ (třeba i opakovaně) do života někoho jiného. Že někteří naši studenti darují skutečně opakovaně, svědčí i fotografie z facebooku HTO-SNO (podívejte se do naší fotogalerie). Trumfneme letos vysoké počty z minulého roku? Nechejme se překvapit.

Číst celý příspěvek