Středoškolská odborná činnost

44. ročník SOČ (2022)

Harmonogram přehlídek 44. ročníku SOČ:

Školní přehlídka

Školní část SOČ proběhne na Mendelově gymnáziu, Opava 4. března 2022. Přihlášky je nutno dodat do 28. 2. 2022.

Okresní přehlídka

Postupující ze školního kola budou prezentovat své práce na okresní úrovni. Okresní přehlídku organizuje Mendelovo gymnázium, Opava a bude se konat 24. března. 2022 a přihlášky je nutné podat do 7. 3. 2022.

Krajská přehlídka

Krajské kolo SOČ organizuje SVČ Korunka Ostrava a proběhne 9. května 2022. Přihlášky je nutné podat do 24. 4. 2022.

Celostátní přehlídka

Celostátní přehlídka proběhne 10. – 12. června 2022 na gymnáziu J. Ortena v Kutné Hoře.

Informací, návody na zpracování práce a další spoustu užitečných rad naleznete přímo na stránkách SOČ Středoškolská odborná činnost (soc.cz).

Kontaktní osoba na MGO:

Mgr. Petr Kotrla, kotrla@mgopava.cz, tel: 606 922 827

Co je SOČ?

Středoškolská odborná činnost je soutěž, které se můžeš zúčastnit i Ty! Je určena talentovaným středoškolákům, kteří mají tvořivý přístup k řešení odborných problémů.

Soutěž probíhá v 18 vědních oborech, každý rok na jaře ve 4 kolech. Školním, okresním, krajském a celostátním. Tvým úkolem je podle zadaných pravidel vytvořit práci na téma, které Tě zajímá a chceš je prozkoumat a objevit něco nového. Hotovou práci pak veřejně obhájíš před odbornou porotou a zaujmeš-li, pošle Tě porota do dalšího kola. Více na www.soc.cz. Zde najdeš m.j. v Archívu prací s jakými tématy se zabývali studenti v minulých ročnících, které práce byly úspěšné.

Na naší škole má SOČ již dlouholetou tradici a naši studenti se každoročně probojují až do celostátního kola. Vysoké školy účastníkům SOČ přiřazují body navíc v přijímacím řízení.

Garantem SOČ na naší škole je Mgr. Petr Kotrla, který Ti rád poskytne další informace.

Vybrat si můžeš práci v těchto soutěžních oborech:

Dokumentace