Středoškolská odborná činnost

45. ročník SOČ (2022/2023)

Harmonogram přehlídek 45. ročníku SOČ:

Školní přehlídka

Školní část SOČ proběhne na Mendelově gymnáziu, Opava 30. března 2023. Přihlášky je nutno dodat do 28. 2. 2022.

Okresní přehlídka

Postupující ze školního kola budou prezentovat své práce na okresní úrovni. Okresní přehlídku organizuje Mendelovo gymnázium, Opava a bude se konat 21. dubna 2023 a přihlášky je nutné podat do 31. 3. 2023.

Krajská přehlídka

Krajské kolo SOČ proběhne na VŠB TU Ostrava 5. května 2023.

Celostátní přehlídka

Celostátní přehlídka proběhne 16. – 18. června 2023 na gymnáziu Luďka Pika v Plzni.

Informací, návody na zpracování práce a další spoustu užitečných rad naleznete přímo na stránkách SOČ Středoškolská odborná činnost (soc.cz).

Kontaktní osoba na MGO:

Mgr. Petr Kotrla, kotrla@mgopava.cz, tel: 606 922 827

Co je SOČ?

Středoškolská odborná činnost je soutěž, které se můžeš zúčastnit i Ty! Je určena talentovaným středoškolákům, kteří mají tvořivý přístup k řešení odborných problémů.

Soutěž probíhá v 18 vědních oborech, každý rok na jaře ve 4 kolech. Školním, okresním, krajském a celostátním. Tvým úkolem je podle zadaných pravidel vytvořit práci na téma, které Tě zajímá a chceš je prozkoumat a objevit něco nového. Hotovou práci pak veřejně obhájíš před odbornou porotou a zaujmeš-li, pošle Tě porota do dalšího kola. Více na www.soc.cz. Zde najdeš m.j. v Archívu prací s jakými tématy se zabývali studenti v minulých ročnících, které práce byly úspěšné.

Na naší škole má SOČ již dlouholetou tradici a naši studenti se každoročně probojují až do celostátního kola. Vysoké školy účastníkům SOČ přiřazují body navíc v přijímacím řízení.

Garantem SOČ na naší škole je Mgr. Petr Kotrla, který Ti rád poskytne další informace.

Vybrat si můžeš práci v těchto soutěžních oborech:

Dokumentace