Kultura

VÍTĚZÍME TAKÉ PASTELKOU

Dne 27. 3. 2024 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů mezinárodní výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Evropská sekce Jazykového gymnázia Pavla Tigrida ve spolupráci
s Velvyslanectvím Francie v České republice a Francouzským institutem v Praze. Soutěže se zúčastnilo téměř 2000 prací z 41 škol. Naše studentka Heidi Homolová
z 6.A získala skvělé 3. místo v kategorii kresba. Gratulujeme! Mgr. Miroslava Honová

Rozdávat radost je radost

Rodzdávat radost je radost. 19.3. studenti Karolína Bittová, Ester Hudeczková z 5.A, Jan Drábek ze 4.A, Alžběta Solnická a Aneta Kubalová z 3.D, členové opavského Výhonku, potěšili svým hudebním uměním a entuziasmem klienty oddělení GDO v opavské nemocnici. Zahráli a zazpívali písničky o jaru, lásce, mládí.
Studenti na oddělení nebyli poprvé. Podobnou akci uskutečnili i v době Vánoc a i tehdy bylo nadšení veliké.
Jsme rádi, že mladí lidé nejsou bez citu a mají ochotu pomáhat potřebným. Velký dík!
I.Krystová

NÁŠ STUDENT NAVŠTÍVÍ EVROPSKÝ PARLAMENT V BRUSELU!

Náš velice aktivní student, Ondřej Nábělek (2.D), se v pátek, 8. března, zúčastnil simulace jednání zastupitelstva Moravskoslezského kraje, kterou organizoval místní spolek Mladých demokratů. Ke konci na 10 nejúspěšnějších čekala výhra v podobě zájezdu do Evropského parlamentu v Bruselu.

Složení zastupitelstva kopírovalo stav mandátů po volbách v roce 2020. Náš student si vyzkoušel jeden z devíti mandátů za Pirátskou stranu, kterou si předem vybral. Před začátkem samotné simulace byl prostor pro diskuzi s bývalým hejtmanem prof. Ing. Ivo Vondrákem, CSc. a zastupitelem za piráty JUDr. Ondřejem Ručkou.

Číst celý příspěvek

Druháci si připomněli „Suchý únor“

Pátek 9. února měl být klasickým školním dnem, dokud nám ho neozvláštnila beseda s Petrem Harazinem. Věděli jsme, že se bude jednat o téma alkoholismu prezentované „nějakým muzikantem z Havířova“. Ale troufám si říct, že nikdo nečekal, že Petr Harazin je frontman známé české kapely Nebe (pokud jej samozřejmě podle jména neznal…). Povyprávěl nám o své vlastní zkušenosti s pitím a o tom, jak strávil tři měsíce v opavské ústavní léčbě. Myslím, že dříve si nikdo z nás neuměl představit, jak to v takové léčebně probíhá…Třeba to, jak moc přísný režim tam panuje, a že i za malinký přestupek – stačí si ustlat o minutu později, než je nařízeno – přijde trest v podobě křížku. Za několik těchto křížků je vyhazov z léčebny…

Číst celý příspěvek

Vánoční koncert ve Lhotce u Litultovic

Dobrý den,

ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za to, že jste přijeli. Ohlasy jsou krásné a pár žen mi dokonce říkalo, že jste je rozplakaly.

Moc děkujeme za krásný zážitek a pozitivní energii, která z Vás všech čišela. Přeji krásné svátky a věřím, že se zase potkáme.

S pozdravem Eva Maislová

Číst celý příspěvek