Aktivity pro studenty

Jak dopadly studentské prezidentské volby na MGO?

S nadcházejícími prezidentskými volbami stojí před mnohými studenty velké rozhodnutí týkající se jejich prvních voleb. Pro tyto i pro studenty, kteří zatím volit nemohou, Parlament MGO pod záštitou Člověka v tísni (při vzdělávacím programu JSNS) zorganizoval na naší škole Studentské prezidentské volby.

Volební lístek odevzdalo 190 studentů a volební účast tak činila 38,7 %. Stejně jako ve většině republiky i na naší škole vyhrála s přehledem Danuše Nerudová, která získala 46,8 %. Na druhém místě se pak umístil Petr Pavel s 26,8 % a na třetím Denisa Rohanová s 13,7 %. Další kandidáti pak získali méně než 5 %. Výsledky voleb na naší škole i ty celorepublikové si můžete prohlédnout v galerii.

Za Parlament MGO, Kristýna Bohlová

Přednáškový den je za dveřmi

Ve čtvrtek 22. 12. 2022 se uskuteční Přednáškový den našeho Studentského parlamentu. Na co se můžeme těšit? Podívejte se do fotogalerie.

V případě dotazů se obracejte na členy parlamentu.

Připomínáme, že účast žáků gymnázia je povinná.

Mendlácký jarmark a pomoc jižní Moravě

Mendlácký jarmark ukázal výrobky talentovaných studentů a přitom pomohl jižní Moravě – vybrali jsme 8400 Kč.

Když se Parlament MGO rozhodl na závěr školního roku uspořádat vůbec první Mendlácký jarmark, za projektem stála poměrně jednoduchá myšlenka. Chtěli jsme ukázat, že studenti naší školy excelují i v jiných věcech než jsou studium či různé soutěže. Věřili jsme, že se mezi našimi žáky skrývá obrovská řada zručných lidí, a rozhodli jsme se jim poskytnout prostor. A naše očekávání se rozhodně naplnila.

Číst celý příspěvek

Stanovy Parlamentu Mendelova gymnázia

Přestože nám dokázala pandemie pořádně zkomplikovat práci, Parlament MGO se během posledních měsíců rozhodně nezastavil a i nadále pracuje na zlepšení školní atmosféry – a to hned několika způsoby. Jednak náš čas již klasicky věnujeme celoškolním akcím typu tradičního Přednáškového dne, které budeme samozřejmě pořádat i nadále (už brzy se můžete těšit na několik nových projektů).

Číst celý příspěvek