Biologie

Z finále Chemquestu si odvážíme zlato a speciální ocenění poroty za kreativitu

Nyní se podíváme zpátky do minulosti na to, jak se dařilo našim mladým chemikům na finále kreativní soutěže Chemquest 2023.

V březnu se čtyři týmy našeho gymnázia pokoušely probojovat do finálového kola v kategorii SŠ. Dvěma týmům z 3. B se to povedlo.

Číst celý příspěvek

Naši biologové dosahují skvělých výsledků

Jan Gilík ze 7. A díky svým znalostem a dovednostem postoupil z krajského kola Biologické olympiády kategorie A do Ústředního kola této soutěže. Honzovi gratulujeme k jeho úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Z Geologického kladívka si odvážíme dvě stříbrné medaile

Dne 28. 4. 2023 proběhla v Ostravě tradiční geovědní soutěž Geologické kladívko. V letošním ročníku perfektně připravené soutěže se nám dařilo a dosáhli jsme historicky nejlepšího výsledku.

Číst celý příspěvek

Studenti učí své učitele

Skupina studentů 3. B třídy, která tvoří mládežnickou základnu ČČK na Mendelově gymnáziu, školila naše učitele v první pomoci. Nejen z teorie učitel je živ, proto si naši pedagogové prakticky vyzkoušeli, jak mají poskytnout první pomoc v situacích, které mohou nastat během běžného školního dne v prostředí školní budovy nebo na školním výletě.

Děkujeme všem organizátorům tohoto školení. A věřte nebo ne, ale těšíme se na pokračování, které nás čeká v přípravném týdnu.

Další skvělý úspěch v Biologické olympiádě

krajském kole Biologické olympiády kategorie A se našim studentům dařilo. Všichni se stali úspěšnými řešiteli tohoto kola. Jan Gilík (7. A) svými znalostmi a dovednostmi dosáhl na krásné 3. místo. Na čtvrtém místě se umístil Kryštof Hoza (8. A) a 8. příčku obsadila Marie Janovská (7. A). Gratulujeme vám. Jste skvělí!

Máme za sebou školní kolo Bio olympiády kategorie A

V únoru proběhlo školní kolo Biologické olympiády kategorie A, které je určeno studentům 3. a 4. ročníku. Zúčastnilo se jej 25 studentů, kteří vyplňovali test a poznávali přírodniny. Následně se 8 nejlepších popralo s praktickou částí a první 3 – Kryštof Hoza 8. A, Jan Gilík 7. A a Marie Janovská 7. A – postupují do krajského kola. Gratulujeme!

Za organizaci školního kola olympiády děkujeme paní učitelce Kateřině Dlouhé.