Chemie

Z finále Chemquestu si odvážíme zlato a speciální ocenění poroty za kreativitu

Nyní se podíváme zpátky do minulosti na to, jak se dařilo našim mladým chemikům na finále kreativní soutěže Chemquest 2023.

V březnu se čtyři týmy našeho gymnázia pokoušely probojovat do finálového kola v kategorii SŠ. Dvěma týmům z 3. B se to povedlo.

Číst celý příspěvek

V krajském kole chemické olympiády kat. B jsme byli úspěšní

Letošní 59. ročník chemické olympiády je u konce. Studenti Mendelova gymnázia se zúčastnili všech kategorii a měli velmi pěkné výsledky. Velkého úspěchu v chemické olympiádě kategorie B dosáhl Albert Vlček ze 7. A třídy, který se umístil na 2. místě a Tereza Przecková také ze 7. A třídy, která se umístila na 6. místě.

Číst celý příspěvek

Den Zlepši si techniku na VŠB jsme si užili!

Dne 13.4. navštívila mládež ze 3. A Vysokou školu Báňskou v Ostravské Porubě v doprovodu své p. učitelky třídní a p. učitelky chemie – Heleny Kukolové a Hany Bartošíkové.
Žáci si prošli mnoho zajímavých stanovišť, na kterých byly různé fyzikální a chemické pokusy. Na konci tohoto výletu se podívali i na Science show pod vedením zaměstnanců brněnského Vida! centra.
Myslím, že si naši terciáni tento výlet velice užili a bylo to příjemné zpestření výuky chemie i fyziky.

Viki Mikulová, 3. A

Proběhlo krajské kolo chemické olympiády kat. C

Dne 12. 4. proběhlo v Ostravě na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského krajské kolo chemické olympiády kat. C. Naše gymnázium reprezentovala Lucie Válková z 6. A třídy a Adrien Tanekou z 2. B třídy. Oba se stali úspěšnými řešiteli a skvělé nás reprezentovali.

Číst celý příspěvek

Skvělý úspěch v krajském kole chemické olympiády

Barča Nociarová z 3. A se v krajském kole chemické olympiády kat. D nezalekla o rok starších soupeřů ze základních škol i víceletých gymnázií z celého kraje a vybojovala krásné čtvrté místo.

Číst celý příspěvek