Aktivity školy

Zlepši si techniku

V pátek 31. 3. proběhne na MGO školní kolo popularizační soutěže Zlepši si techniku. Budeme vás čekat 4. vyučovací hodinu v CHP. Můžete soutěžit v 2–5členných týmech nebo jako jednotlivci a to v kategorii ZŠ i SŠ. Zadání soutěže je jednoduché. Během 4 minut máte objasnit nějaký fyzikální, chemický, biologický nebo matematicky experiment nebo jev s využitím pomůcek, které si donesete s sebou. Můžete mít kostým a zahrát vše v nějaké scénce. Důležité je, aby to, co vysvětlujete, bylo vysvětleno správně a pokud možno zábavnou formou. Nechte se inspirovat v těchto odkazech:

https://www.youtube.com/watch?v=MZb4YDYRLkQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZogFIQIhgFQ

Číst celý příspěvek

Navštívil nás senátor H. Pavera a besedoval se studenty 3. B a 7. A

V pátek 24. března k nám zavítal pan senátor Pavera, aby se podělil o své zkušenosti se schvalováním zákonů a fungováním obou komor Parlamentu ČR. Besedoval se studenty třetích ročníků, kteří se již s problematikou Ústavy, Parlamentu i voleb setkali v rámci ZSV. Toto setkání tak propojilo teorii s praxí a bylo nejen velmi přínosné, ale i příjemné. Děkujeme panu senátorovi za návštěvu a těšíme na brzkou shledanou.

Autorka příspěvku: Ing. Jana Vítková

ChemQuest 2023 vrcholí

Zapojte se do veřejného hlasování soutěže ChemQuest a podpořte naše týmy. V kategorii SŠ se zapojily hned čtyři týmy. Letošní téma pro kategorii SŠ znělo: Chemie a oheň a naši mladí a velmi kreativní studenti se opět zapojili. Na tomto odkazu můžete hlasovat pro naše týmy a vybrat si ze čtyřech našich týmů jeden tým, který podpoříte zde. Na tomto odkazu je veřejné hlasování pro kategorii SŠ. První tým z 3. B třídy ve složení: Eliška Tomčíková, Tobiáš Vlk a Kateřina Vlková vyráběl sklo, můžete hlasovat pro jejich video nazvané A skláři nebudou mít co žrát. Druhý tým chemiků z 3. B třídy ve složení: Amálie Černochová, Sabina Šindlářová a Jakub Nohavica studoval hořlavost tkanin na prasečí kůži a můžete hlasovat pro jejich video: Hoří, mé prasátko. Třetí tým chemiků je ze 7. A třídy ve složení: Kryštof Klíma, Eva Doleží a Ondřej Kunčíka se zabýval hašením, podpořte jejich video: Jak (ne)hasit! Čtvrtý tým chemiků je z 6. A třídy ve složení: Matěj Zygula, David Wagner a Matyáš Rožnovský, který se zabýval pohybem ohně ve videu, podpořte hlasováním jejich video: Ohnivé tornádo.

Číst celý příspěvek

Seminaristé diskutovali nad lidskými právy, 2. B se zapojila do interaktivní hry

Studenti společenskovědního semináře a třída 2. B si dnes mohli vyzkoušet workshop společnosti Amnesty international zaměřený na lidská práva. Nejen, že se snažili vžít do rolí lidí, kteří nemají to štěstí, jako většina z nás, neboť jsou ve svých právech denodenně diskriminováni, byli také seznámeni s konkrétními osudy reálných osob, jejichž životy kvůli nesvobodě doslova visí na vlásku. Závěr byl jasný – važme si svého zdraví, své svobody a demokracie, ve které žijeme, jsou k nezaplacení!

Autorka příspěvku: Mgr. Barbora Hlubková

Kterak mezi sebou zápolily subkultury ve 2. B

V měsíci březnu se ve 2.B odehrával tvrdý souboj subkultur. Naši hráči hráli fair, bojovali jako o život a mnohdy se potkaly zdánlivě neslučitelné dvojice. Posuďte sami – hooligans vs. cutester, lolita vs. gopnici, goth vs. punk. A kdo vyhrál? To lze vypátrat dle sladké odměny.

Autorka příspěvku: Mgr. Barbora Hlubková

Moderní výzvy lidstva – Renata Veselská

Odejít, když nastal čas

Téma umírání a smrti se po dlouhém období tabuizace vrací do našich úvah i do našich životů. Co můžeme považovat za dobrou smrt? Smíme si o konci svého života rozhodovat sami? Je v pořádku odmítnout léčbu, která už ve skutečnosti není léčbou? Dá se zajistit důstojný odchod ze světa? A jaká má být role lékařů?

Jde o závažná etická dilemata, která s sebou přináší moderní medicína a s nimiž bude neodvratně konfrontován každý z nás – proto nikdy není příliš brzy na hledání odpovědí…

Aula FVP SLU, 25. dubna 2023, 11:15h

Přihlaste se zde, prosím.

Uzavírka přihlášek 21. 4. 2023 23:59

 

Třídní schůzky na MGO

Dne 4. 4. 2023 v době od 16:00 – 18:00 hodin se na Mendelově gymnáziu uskuteční třídní schůzky.