Projekty

Gymnazisté se stali učiteli

Pod tímto názvem jste si mohli přečíst článek ve třetím letošním čísle Regionu Opavska, který vyšel 18. 1. 2022. Dozvíte se, že naši studenti spolupracují se ZŠ Labyrint ve Lhotě u Opavy. Organizují workshopy z přírodních věd – chemie, fyziky a přírodopisu. Naši studenti tak mají možnost si vyzkoušet, jaké to je na „opačné straně bariéry“ tedy v pozici učitele. Koordinátorkou projektu je Mgr. Zdeňka Hanzliková. Jednou z největších atrakcí byly chemické pokusy. Spokojenost žáků ze ZŠ Labyrint nám přináší největší radost.

Sázíme stromy

Znáte ten příběh? Dostanete velmi výhodnou nabídku, která se nebude nikdy opakovat, sbalíte peníze a jdete nakupovat. No a přesně takto to začalo. Jenže místo nějakého konzumního zboží se jednalo o vzrostlé stromy. Díky Okrasné školce z Oldřišova jsem měl rázem plný přívěsný vozík krásných dřevin, které můžete vysadit na veřejné prostranství. No jo, ale kdy?

Číst celý příspěvek

Učíme se spolu

Každý může být učitelem, učíme se spolu, spolu to zvládneme, to jsou společné cíle rozvíjející se spolupráce mezi Mendelovým gymnáziem a Základní školou Labyrint ve Lhotě u Opavy, kterou jsme letos zahájili. Studenti MGO, kteří projeví zájem, mají možnost rozvíjet své pedagogické dovednosti a vést studentské lekce – odborné workshopy na zadaná témata, dle potřeb žáků ze ZŠ Labyrint. Jedná se o témata z chemie, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.

Číst celý příspěvek

Sběrem můžete pomáhat hned dvakrát.

Krásný den, nedávno vznikl transparentní účet, jehož jediným smyslem je nákup vzrostlých stromů. Každý z vás může přispět libovolnou částkou, která bude využita na veřejnou zeleň. Můžete online sledovat a kontrolovat pohyb financí na účtu a jakýkoli nákup bude doložen fotografiemi zveřejněnými na našich stránkách. Můžete nám k daru napsat i vzkaz, komu byste chtěli věnovat strom, na který jste přispěli – prostě strom nebo keř na přání (wiltsch@mgopava.cz).

  Číslo transparentního účtu: 300491200/0300 ČSOB

A ještě jedna maličkost. Obecně platí, že se nemají dělat jednoúčelové věci. Nedávno nám vyšli vstříc v Opavské sběrně – Opametal s.r.o. (Těšínská ul., Vančurova ul. a provozovna v Oticích), že můžeme (můžete) odevzdávat staré železo, papír nebo jiné kovy a nahlásit číslo transparentního účtu – částka bude připsána ve prospěch veřejné zeleně (300491200/0300). Nejen, že budeme recyklovat a třídit, ještě máme příležitost pomoct svému životnímu prostředí. Tuto službu je možno využít po dobu jednoho roku.

Samozřejmostí je i možnost zapojit se do některé z našich činností, jako je výsadba stromů nebo sběr odpadků. Při podzimní akci bylo opět sebráno velké množství odpadu a byly nalezeny použité injekční stříkačky, které zlikvidovala přivolaná hlídka MP Opava. Moc děkujeme všem, kteří se účastní těchto úklidových dnů nebo mají chuť pomáhat a přispívat na dobrou věc.

S úctou Adam Wiltsch