Aktivity školy

Debatéři o víkendu debatovali, argumentovali, vyhrávali!

Mendelovo gymnázium v Opavě bylo již potřetí vybráno jako místo pro Open turnaj Debatní ligy. Opava pro ně byla zajímavým místem Slezska, ale soutěžící debatéři měli málo času na poznávání místních památek. Prý našli aspoň dobrý tip na výlet třeba o prázdninách.

Číst celý příspěvek

Dějiny (ne)dávné zvládl jedinečně.

Významný úspěch zaznamenal minulý čtvrtek, 19. ledna, student 7. A Jakub Dehner. V okresním kole olympiády z dějepisu (II. kategorie) se mu díky jeho přehledu a důkladným znalostem v oblasti poválečné historie naší země podařilo obsadit krásné 1. místo! Moc blahopřejeme a věříme, že také v krajském kole se mu bude dařit.
Připomínáme, že v I. kategorii reprezentoval naši školu Tadeáš Foldyna ze 4. A. Také jemu děkujeme za účast.
Simona Krajcarová

Naše studentka získala stříbro v KK CHO kat. A

Nejtěžší kategorií chemické olympiády je kategorie A, která je mimořádně obtížná a téměř nezahrnuje středoškolské učivo, vše musíte nastudovat samostatně. Studentka 8. A třídy Julie Bogdány, která se již o letních prázdninách zúčastnila přípravného letního soustředění k chemické olympiádě na Běstvině, dosáhla mimořádného úspěchu při řešení krajského kola chemické olympiády kat. A, když obsadila 2. místo po osmihodinovém soupeření v pátek 2. prosince na VŠB.

Číst celý příspěvek

Dostali jsme další ocenění z MsK!

V úterý 1. listopadu se vydala delegace studentů a Mgr. Jany Prošvicové do Ostravy na Janáčkovu konzervatoř. Studenti Debatní ligy Jan Vilč, Renáta Kotůlková a Viktor Hartmann spolu se studentkou 2. B Adélou Klementovou se moc těšili. Přece jen bylo to poprvé. Pravda je, že „debatéři“ získali ocenění jako „Nejlepší studentský tým MSK“ již v loňském roce, ale vzhledem ke covidovým restrikcím k žádnému slavnostnímu okamžiku nedošlo. Na místě samém byli oceněni nejlepší středoškoláci MsK jako jednotlivci a za MGO nejen Adéla Klementová, ale i náš absolvent Martin Fof. Adéla za vynikající umístění na mezinárodní soutěži v Maastrichtu v psaní textu na PC a Martin Fof za své stálé výborné výsledky v matematických soutěžích. Všichni naši debatéři získávají přední příčky na turnajích v ČR, vítězí ve finálových debatách v Senátu ČR a proto jim ocenění právem náleží. Celý slavnostní program byl velmi pěkný, důstojný a my se všichni budeme těšit, jak zabodují studenti z MGO v dalším školním roce. Držíme všem palce!

Zapsala: Jana Prošvicová

Zahájili jsme debatní sezónu

S novým školním rokem přichází další debatní sezóna, jejíž 28. ročník jsme o víkendu 30. 9. – 2. 10. zahájili školením nováčků a rozhodčích na škole Open Gate.

Náš letošní nábor byl opět úspěšný a na školení nováčků jsme tak vyslali celkem sedm studentů. Jsou jimi Dominika Musilová (2. B), Petr Horák (6. A), Tomáš Fojtík (1. C), Karolína Zemanová (1. C), Ondřej Nábělek (1. D), Štěpán Vitásek (1. C) a Zuzana Kavanová (1. C).

Číst celý příspěvek