Aktivity školy

DofE aneb Svačinu nech doma

Dne 11.3. 2024 se na Mendelově gymnáziu v Opavě uskutečnila akce „Svačinu nech doma“ na počest výročí jednoho roku od jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévody z Edinburgu. Několik účastníků DofE si ráno trochu přivstalo a na celé dopoledne proměnilo studovnu v malý obchůdek. Své výtvory přinesli nejen studenti, ale i učitelé. Náš stánek s občerstvením byl otevřený ještě před začátkem vyučování a už tehdy se začala tvořit dlouhá řada.

Číst celý příspěvek

SVAČINU NECH DOMA

Dne 11. 3. se bude konat happening na počest ročního výročí jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévodou z Edinburghu. Touto akcí chceme oslavit nejen našeho patrona, ale i klíčové hodnoty DofE programu jako je zájem o pomoc druhým, sounáležitost, odpovědnost a porozumění mezi lidmi. V rámci celého dne budete moci zakoupit sladké výrobky našich studentů a vyučujících. Celý výtěžek půjde na podporu mladého člověka z naší školy v obtížné životní situaci.

Stavte se za námi do studovny v průběhu celého dne a přispějte na dobrou věc! V pondělí 11. března se na vás budeme těšit,

vaši DOFÁCI 😊

Na angličtinu můžeme být hrdí

Dne 25. 4. 2023 se na naší škole žáci 2. A (druhý ročník osmiletého gymnázia – odpovídá sedmé třídě ZŠ) zúčastnili testování v anglickém jazyce. Máme-li možnost, vždy se k takovým projektům přidáme, protože žák i učitel chtějí vědět, jaké úrovně znalost jazyka našich studentů dosáhla. Hodinový test se zaměřuje na čtenářskou gramotnost, poslechové kompetence a užití jazyka v kontextu. S výsledky můžeme být více než spokojeni. Z celkového počtu 27 žáků polovina s přehledem potvrdila úroveň A2. Je to úroveň, kterou evropský referenční rámec považuje za úroveň běžně dosahovanou na konci základní školy, tedy v deváté třídě. Co je ale skvělý výsledek, je, že druhá polovina žáků dosáhla úrovně B1, což je ta, které se má dosahovat na konci střední školy!!!

Číst celý příspěvek

Dvojčata…, a hned DVAKRÁT!

Když jsme s 1.A v učebnici angličtiny narazili na článek o tom, jaké to je mít k nerozeznání podobného sourozence, děti přišly se spoustou otázek. A protože mám to štěstí, že u starších studentů se setkávám hned s dvěma „párečky“, pozvali jsme si je do hodiny a pořádně je vyzpovídali. Co mladší studenty zaujalo?

Číst celý příspěvek