Aktivity školy

Dvojčata…, a hned DVAKRÁT!

Když jsme s 1.A v učebnici angličtiny narazili na článek o tom, jaké to je mít k nerozeznání podobného sourozence, děti přišly se spoustou otázek. A protože mám to štěstí, že u starších studentů se setkávám hned s dvěma „párečky“, pozvali jsme si je do hodiny a pořádně je vyzpovídali. Co mladší studenty zaujalo?

Číst celý příspěvek

Tandemová výuka ZSV a Fy – netradiční, ale možné :-)

Ve třídě 1. C se podařil unikátní kousek –

spojení výuky fyziky a společenských věd.

Jak je to možné, jak to lze, jaká témata jdou spojit?

No musíme s radostí říci, že to lze, že je to zábava a oživení.

Pokud na fotce nepoznáte, co probíráme, tak Vám napovíme:

proxemiku :-)

Debatéři o víkendu debatovali, argumentovali, vyhrávali!

Mendelovo gymnázium v Opavě bylo již potřetí vybráno jako místo pro Open turnaj Debatní ligy. Opava pro ně byla zajímavým místem Slezska, ale soutěžící debatéři měli málo času na poznávání místních památek. Prý našli aspoň dobrý tip na výlet třeba o prázdninách.

Číst celý příspěvek

Volby nanečisto na MGO

To, že není jakékoliv dění kolem nás našim studentům lhostejné, prokázali studenti také při letošních prezidentských volbách. Uspořádali obě kola a jejich výsledek si můžete zjistit na našich webových stránkách. O jejich smyslu na středních školách se zabýval Tomáš Pustka, šéfredaktor Regionu Opavsko ve svém článku Volby nanečisto.

2. kolo prezidentských voleb na MGO

Ve dnech 18. a 19. ledna 2023 Parlament Mendelova gymnázia zorganizoval studentské prezidentské volby, pořádaných pod záštitou organizace Člověk v tísni. Pro mnoho našich studentů jsou studentské volby způsobem, jak vyjádřit svůj názor i v případě, kdy ještě k volbám nemohou.

Celkem se zúčastnilo 234 studentů a volební účast tak činila 49 %. U našich studentů suverénně vyhrál Petr Pavel se ziskem 91 % a Andrej Babiš pak získal 5,1 %. Podobně dopadly i celostátní výsledky, kde Petr Pavel získal 85,7 %. Podrobné výsledky si můžete prohlédnou v galerii nebo ve zprávě s celostátními výsledky na tomto odkaze: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb

Za Parlament MGO, Kristýna Bohlová

Dějiny (ne)dávné zvládl jedinečně.

Významný úspěch zaznamenal minulý čtvrtek, 19. ledna, student 7. A Jakub Dehner. V okresním kole olympiády z dějepisu (II. kategorie) se mu díky jeho přehledu a důkladným znalostem v oblasti poválečné historie naší země podařilo obsadit krásné 1. místo! Moc blahopřejeme a věříme, že také v krajském kole se mu bude dařit.
Připomínáme, že v I. kategorii reprezentoval naši školu Tadeáš Foldyna ze 4. A. Také jemu děkujeme za účast.
Simona Krajcarová