Aktivity školy

Chemické pokusy na MGO přispěly k pestrosti festivalu Slunovrat

Studenti Mendelova gymnázia v Opavě se stali nedílnou součástí festivalu Slunovrat, konkrétně HOP(e) ZONY – programu pro mladší generaci díky svým zajímavým chemickým experimentům.

Číst celý příspěvek

Podporujeme studenty v získávání pedagogických dovedností

Nejcennější je vlastní zkušenost a někteří studenti z našeho gymnázia už vědí, jaké je to stát na druhé straně, jaké je to být učitelem. Mají možnost vyučovat, vést studentské lekce na ZŠ Labyrint ve Lhotě a rádi se s vámi podělí o své zážitky a dojmy. Končíme druhý rok spolupráce a letos bylo odučeno celkem 15 dvouhodinových studentských lekcí z fyziky, chemie, ze zeměpisu nebo z přírodopisu.

Číst celý příspěvek

V krajském kole chemické olympiády kat. B jsme byli úspěšní

Letošní 59. ročník chemické olympiády je u konce. Studenti Mendelova gymnázia se zúčastnili všech kategorii a měli velmi pěkné výsledky. Velkého úspěchu v chemické olympiádě kategorie B dosáhl Albert Vlček ze 7. A třídy, který se umístil na 2. místě a Tereza Przecková také ze 7. A třídy, která se umístila na 6. místě.

Číst celý příspěvek

Vše bylo vysvětleno stručně, zábavně a správně

V pátek 31. 3. proběhlo na MGO školní kolo soutěže Zlepši si techniku, které se zúčastnilo celkem 17 studentů z nižšího i vyššího gymnázia. Děkujeme všem za pěkná vystoupení s chemickou a s fyzikální tématikou, ocenili jsme také zábavnost, kreativitu a věcnou správnost. A jak to všechno dopadlo?

Číst celý příspěvek

Zlepši si techniku

V pátek 31. 3. proběhne na MGO školní kolo popularizační soutěže Zlepši si techniku. Budeme vás čekat 4. vyučovací hodinu v CHP. Můžete soutěžit v 2–5členných týmech nebo jako jednotlivci a to v kategorii ZŠ i SŠ. Zadání soutěže je jednoduché. Během 4 minut máte objasnit nějaký fyzikální, chemický, biologický nebo matematicky experiment nebo jev s využitím pomůcek, které si donesete s sebou. Můžete mít kostým a zahrát vše v nějaké scénce. Důležité je, aby to, co vysvětlujete, bylo vysvětleno správně a pokud možno zábavnou formou. Nechte se inspirovat v těchto odkazech:

https://www.youtube.com/watch?v=MZb4YDYRLkQ

https://www.youtube.com/watch?v=ZogFIQIhgFQ

Číst celý příspěvek

ChemQuest 2023 vrcholí

Zapojte se do veřejného hlasování soutěže ChemQuest a podpořte naše týmy. V kategorii SŠ se zapojily hned čtyři týmy. Letošní téma pro kategorii SŠ znělo: Chemie a oheň a naši mladí a velmi kreativní studenti se opět zapojili. Na tomto odkazu můžete hlasovat pro naše týmy a vybrat si ze čtyřech našich týmů jeden tým, který podpoříte zde. Na tomto odkazu je veřejné hlasování pro kategorii SŠ. První tým z 3. B třídy ve složení: Eliška Tomčíková, Tobiáš Vlk a Kateřina Vlková vyráběl sklo, můžete hlasovat pro jejich video nazvané A skláři nebudou mít co žrát. Druhý tým chemiků z 3. B třídy ve složení: Amálie Černochová, Sabina Šindlářová a Jakub Nohavica studoval hořlavost tkanin na prasečí kůži a můžete hlasovat pro jejich video: Hoří, mé prasátko. Třetí tým chemiků je ze 7. A třídy ve složení: Kryštof Klíma, Eva Doleží a Ondřej Kunčíka se zabýval hašením, podpořte jejich video: Jak (ne)hasit! Čtvrtý tým chemiků je z 6. A třídy ve složení: Matěj Zygula, David Wagner a Matyáš Rožnovský, který se zabýval pohybem ohně ve videu, podpořte hlasováním jejich video: Ohnivé tornádo.

Číst celý příspěvek