Aktivity školy

Začátek školního roku s debatováním

Debatní klub našeho gymnázia má za sebou produktivní začátek školního roku, který byl úspěšnější, než jsme si dovolili doufat.

Nejdříve jsme se v termínu od 24. do 26. září účastnili školení debatérů a rozhodčích, které proběhlo na škole Open Gate v Babicích u Prahy. Po překonání dlouhé cesty na místo jsme se ubytovali a s plným nasazením se vrhli do našich programů.

Číst celý příspěvek

Přivezli jsme si 1. místo!

V pátek 28.9. Debatní klub Mendelova gymnázia vyrazil na již tradiční turnaj na soukromé škole Open Gate kousek za Prahu. Debatovali jsme na 1 připravenou tezi: Vývoj jaderných zbraní přinesl více škody než užitku a 3 nepřipravené. Za zmínku stojí teze: Účast ve volbách by měla být povinná apod.

Číst celý příspěvek

Debatní klub Vás zve na ukázkovou debatu

Debatní klub MGO Vás zve na ukázkovou debatu a to již tento čtvrtek 13.9. během 5. a 6. vyučovací hodiny v CHP na tezi: Měla by být polygamie legalizována? V roli diváků nejen uvidíte, jak vypadá správná argumentace, ale také o výsledku debaty rozhodnete vy samotní! Pro nové zájemce debatování pak jednotlivé tréninky budou probíhat pravidelně již od tohoto pátku od 14:00 do 15:00 v učebně 1.B. Těšíme se na Vás!

Debatovali jsme v předvánoční České Třebové.

Přesně ta se stala místem konání druhého turnaje XXIII. Ročníku debatní ligy a zároveň posledního turnaje roku 2017, se kterým se s námi rozloučila i plánová teze „Koncepce českého školství by měla být od základu změněna“. DK MGO nesměl chybět a jako už dříve vyslal bojovat o vrchní příčky žebříčku týmy Impetum Impérium (Veronika Hájková, Terezie Chamráthová, Martina Wranová), který z turnaje odjížděl s krásným 3. místem a tým Slav Princesses (Veronika Kamrádová, Jana Zemanová, Nela Halfarová), který obsadil 6. místo.

Číst celý příspěvek

Cesta za poznáním debaty

Že je debatování krásná záležitost, která rozvíjí naše kritické myšlení, učí nás argumentovat, poznávat pravdu od lži, podívat se na danou problematiku ze všech úhlů a vytvořit si tak objektivní názor, o tom všem a dalším se mohli 21. března přesvědčit účastníci debatního workshopu na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně. Ten vedlo šest debatérů z Mendelova gymnázia – Dominik Tichý, Alžběta Schneidrová, Jaroslav Sýkora, Barbora Slaninová, Terezie Chamrátová a Martina Wranová.

Číst celý příspěvek