Máme za sebou i Sportovní den

V úterý 31. 5. 2022 jsme pro studenty vyššího gymnázia uspořádali Sportovní den MGO. Ten se již druhý rok konal ve sportovním areálu v Kylešovicích na Orlovně. Studenti se v rámci každého ročníku utkali ve fotbalu, florbalu, basketbalu, volejbalu, beachvolejbalu, skoku do dálky a Hráškované J.G. Mendela. A kdo letos v jednotlivých sportech kraloval?

Číst celý příspěvek

Získali jsme bronz na mistrovství republiky v přespolním běhu

Dne 9. října se konalo finále Moravskoslezského kraje základních a středních škol v přespolním běhu. Na základě vítězství v okresním finále se tohoto klání zúčastnila i obě družstva Mendelova gymnázia. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo chlapců, které v krajské konkurenci jednoznačně zvítězilo. Opavští gymnazisté suverénně opanovali i pořadí jednotlivců, když v cíli obsadili první čtyři místa v pořadí: 1. Vít Čech, 2. Adam Valík, 3. Jiří Kostka, 4. Ondřej Vajda. Družstvo doplnili Jakub Knitl (6.) a Vojtěch Skalička (10.). Tým sestavený z atletů a orientačních běžců měl velké ambice i na republikovém finále, které proběhlo 17. 10. 2019 v Hradci Králové. Velkou motivací byl i fakt, že vítěz z Hradce pojede na MS v přespolním běhu.

Branné dny v Opavě 2018, 27.–30.5. 2018

Konec května patří Branným dnům. V letošním roce byly opět, již potřetí, konány Branné dny v Opavě. Během čtyř dnů, nabitých sportovně – vzdělávacími aktivitami si účastníci vyzkoušeli klasické branné disciplíny, jako například střelbu, hod granátem, překážkovou dráhu apod., ale i disciplíny netradiční, jako třeba reálně simulovaná zranění Českým červeným křížem, práce s mapou, nebo stanoviště s teoretickými a praktickými úkoly, tvořené Hasičským záchranným sborem České republiky a Městskou policií Opava.

Malá Morávka

Babí léto na sebe nechávalo čekat, přesto se 6. A rozhodla strávit tři zářijové dny v přírodě Jeseníků. V deštivých dnech se věnovali její žáci mykologii, jako úkol do biologie se k focení hodily i muchomůrky. Při této činnosti museli mírně posilovat, což se hodilo při turistickém výletu do Karlovy Studánky. Naopak duševní síly si účastníci exkurze změřili v rámci kvízů a her. Nejen díky skvělému zázemí dobře zvoleného penzionu tak byli všichni s náplní společně stráveného času jistě velmi spokojeni.

Branné dny v Opavě (15 – 20. 5. 2017)

V areálu bývalých Dukelských kasáren se letos již po druhé uskutečnily Branné dny v Opavě, které navštívilo více než 1 700 žáků a během týdne pomáhalo s organizací přibližně 80 lidí.

Nechceme zavést zpět do školních osnov Brannou výchovu, ale chceme, aby žáci znali: jak se chovat v krizových a kritických situacích, jak zvýšit tělesnou zdatnost, základy střelby, první pomoci, orientaci dle mapy a kompasu…

Sportovní úspěch

20170520_154220O mimořádný sportovní úspěch se v sobotu 20.5.2017 v Bělé pod Pradědem postaral student Mendelova gymnázia – David WITTEK. Na Mistrovství České republiky v běhu do vrchu dokázal v juniorské kategorii na trati 9 500m s převýšením 913m a cílem na Šeráku zvítězit, a stal se tak juniorským mistrem ČR v této disciplíně. Tímto vítězstvím si vybojoval i nominaci na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které proběhne ve slovinském Kamniku 8.7.2017.
Autor příspěvku: Ladislav Král, trenér, Sokol Opava