Výuka

Stále je nutné si připomínat minulost!

První prosincový týden jsme měli možnost mít v prostorách našeho gymnázia úžasnou výstavu fotografií, mapujících československou historii od r. 1948. Všechny klíčové události dějin toho období, od převratu r. 1948, pracovní tábory, jako memento této doby, okupaci v r. 1968 a období normalizace, včetně zmapování událostí r. 1989.

Číst celý příspěvek

Vydali jsme se po stopách Komenského

Komise jazyka českého a literatury pořádá tradiční exkurzi do Muzea J. A. Komenského v Přerově. Tuto poutavou cestu do minulosti si nenechali ujít ani studenti 2.C, kteří pod vedením Mgr. Hany Novákové Sonnkové a Mgr. Daniela Vítka vyrazili poznat osudy J. A. Komenského a doplnili si tak znalosti nabyté v hodinách literatury. V přerovském muzeu byl pro nás připraven nejen zajímavý workshop týkající se samotného Komenského, ale také poznání systému školství a způsobu výuky v uplynulých staletích. Doplněním exkurze pak byla komentovaná výstava „Šejdíři a šizuňkové“ (z historie falšování potravin), prohlídka archeologických nálezů z pravěkých nalezišť z okolí Přerova a entomologické sbírky.

Mgr. Hana Nováková Sonnková

Osvětim – cesta.

Na konci března navštívili studenti 4. B a 4. C koncentrační tábor v Osvětimi, hrůzné memento z dob nacistického Německa. Studenty provázela jejich češtinářka, paní Hana Nováková – Sonnková a paní Dáša Zemková. Celou prohlídku komentoval srozumitelnou češtinou polský průvodce, i takto jsme byli schopni lépe nahlédnout děsivou systémovost a promyšlenost celého procesu, který způsobil smrt a utrpení milionů lidí.

Číst celý příspěvek

Na návštěvě u Petra Bezruče

 

Ne každému se poštěstí být u nějaké slavné osobnosti doma, zvláště když i pochází z jiného století. Kdo ale má zájem poznat kořeny a život jistého slezského barda, který by čistě náhodou 15. září 2017 oslavil 150. narozeniny, může se vydat na průzkum Památníku Petra Bezruče v Opavě, podobně jako studenti 7. A.

Číst celý příspěvek

Nechtěli bychom zapomenout

Ve středu 4. října vyrazila třída 6.A se třemi studentkami maturitních ročníků do bývalé pevnosti, vězení a židovského ghetta Terezín.
Už první den byl plně nabitý připraveným programem, který začal úvodní přednáškou o historii tohoto památného místa. Den dále pokračoval prohlídkou expozice Magdeburských kasáren, návštěvou centrální márnice a židovského hřbitova s krematoriem.

Číst celý příspěvek