Výuka

To musíte vidět, aneb reklamy opět po roce

Třidy 1. B a 1. C dostaly za úkol vyprodukovat reklamy na jakékoliv téma. Jediné zadání bylo „buďte kreativní“. Posuďte sami, jak se jim to podařilo.

Autorka příspěvku: Petra Moravcová

Plníme 1. úkol CO2 ligy

Jak jsme vás již dříve informovali, zapojila se skupina studentů 2. B (chemický seminář) do celoroční soutěže CO2 liga. Většina z vás si již mohla všimnout nástěnky, která se týká tématu klimatických změn. Je umístěna v biologickém křídle naší školy.

Nově vaši spolužáci ukončili práci na videu, které má tuto tématiku přiblížit. Podpořte je tím, že se na jejich práci kouknete. Omrkněte youtube kanál školy.

Číst celý příspěvek

Den pro poznání přírody 2017

Ve dnech 30. 5. a 31. 5. 2017 se na půdě MGO uskutečnil Den pro poznání přírody. Což je jedna z akcí, která souvisí s projektem Badatelský deník, za jehož vznikem stojí RNDr. Rostislav Herrmann. Vyučující MGO – Mgr. Barbora Bitomská, Mgr. Blažena Gebauerová, Mgr. Zdeňka Hanzlíková, Mgr. Hana Bartošíková a PaedDr. Alena Pavelková – si připravily zajímavá stanoviště po žáky základních škol Opavy a okolí.

Číst celý příspěvek

Virtuální realita ve výuce pomocí chytrých telefonů

Tento projekt překračuje hranice nejen našeho regionu, ale také celé České republiky. Autoři unikátního softwaru Orbis Exempli předvedli jeho možnosti na našem gymnáziu a v dalších týdnech jej budou prezentovat světovým softwarovým korporacím, jako je např. firma Google. Měli jsme jedinečnou příležitost ochutnat genialitu českých vývojářů, kteří pro tuto chvíli předběhli o několik kroků celý svět. Přejme jim v jejich americké anabázi jen samé úspěchy.