Výuka

Mendláci na zkoušku, tak zase za měsíc!

Dnes se uskutečnilo první společné setkání žáků 9. tříd základních škol, kteří se přihlásili do projektu Mendlákem na zkoušku. Žáci ZŠ se stali součástí 4. A třídy. Dnes absolvovali dějepis u pana Zajíce, biologii u pana Wiltsche, matematiku u paní Bartošíkové, český jazyk u paní Krystové, angličtinu u paní Matějkové a Kolářové a chemii u paní Bitomské. Věříme, že se jim u nás líbilo a těšíme se na ně zase za měsíc.

Barbora Bitomská

V 2. D ZAZNĚLY KRAMÁŘSKÉ PÍSNĚ SOUČASNOSTI

Jak se předávají informace dnes, je každému známo, jak si ale novinky sdělovali lidé před dvěma nebo třemi sty lety? To už je jiný příběh…příběh kramářských písní a tržišť.

Proto se studenti z 2. D částečně vrátili do minulosti. Jejich úkolem bylo dodržet princip kramářské písně na jakoukoliv současnou aktualitu a spojit tak své básnické, výtvarné i hudební schopnosti. Komenský by plesal radostí…

Číst celý příspěvek

Mendlákem na zkoušku

První etapa je za námi, připravujeme se na další…

S novým rokem vstupujeme do 2. etapy naše školního projektu Mendlákem na zkoušku, který začne pro 2. skupinu žáků 11. 1. 2022. Tento projekt je určen žákům 9. tříd základních škol, kteří mají zájem o studium na čtyřletém gymnáziu a chtějí poznat skutečný studijní život Mendláka se vším všudy.

Číst celý příspěvek