Výuka

EUROREBUS – V CELOSTÁTNÍM FINÁLE JSME OBSTÁLI VÝBORNĚ!

V pátek 9. 6. 2023 se naše nejúspěšnější týmy geografů utkaly v celostátním finále soutěže Eurorebus. V konkurenci 40 nejlepších týmů z celé ČR si nevedly vůbec špatně. Tým 8. A ve složení Julie Bogdány, Kryštof Hoza a Renáta Kotůlková se umístil na krásném 10. místě, přičemž je od 7. místa se stejným bodovým ziskem dělil jen delší čas řešení úloh. Tým 6. A ve složení Julie Hořínková, Petr Mikulík a Matěj Zygula si svým bodovým ziskem zajistil krásné 24. místo. Svými výsledky nejen v celostátním kole, ale i průběžnými celoročními výsledky se všichni soutěžící žáci a třídní kolektivy našeho gymnázia zasloužily o konečný úspěch v Soutěži škol o putovní Pohár Eurorebus, ve kterém získali krásné 16. místo mezi školami celé ČR. Blahopřejeme!

Číst celý příspěvek

POSTOUPILI JSME DO CELOSTÁTNÍHO FINÁLE SOUTĚŽE EUROREBUS

V sobotu 22. 4. 2023 se v Olomouci uskutečnilo krajské kolo soutěže Eurorebus. Probojovalo se do něj 7 tříčlenných týmů našeho gymnázia, a to ze tříd 1. B, 1. C, 2. C, 3. D, 3. ZS, 6. A a 8. A. Týmy mladých geografů si v konkurenci svých středoškolských soupeřů ze Severní Moravy vedly velmi dobře a dva z nich si svými výsledky zajistily postup do celostátního finále.

Jedná se o tým 8. A ve složení Julie Bogdány, Kryštof Hoza a Jakub Müller se umístil na bronzové příčce a tým 6. A ve složení Julie Hořínková, Petr Mikulík a Matěj Zygula, který obsadil 4. místo.

Blahopřání však patří i těm žákům soutěžních tříd, kteří se účastnili všech předchozích elektronických kol soutěže v průběhu celého školního roku, neboť i jejich bodový zisk se podílel na nominaci nejúspěšnějších trojic mladých geografů do krajského kola.

Alena Pavelková

Já miluji Opavu

Milí přátelé fotografie,

rádi bychom vás pozvali na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Já miluji Opavu“. Vyhlášení se uskuteční ve čtvrtek 15. 12. 2022 – 17:00 v budově Mendelova gymnázia v Opavě (hudebna se nachází ve druhém patře).

Mendelovo gymnázium za podpory města vyhlašuje II. ročník fotografické, výtvarné a video soutěže o hodnotné ceny s názvem Já miluji Opavu. Přihlásit se může kdokoliv. Účastníci se přitom nemusí orientovat jen na líbivé fotografie a videa s kouzelnou atmosférou, ale mohou vyjádřit své emoce, které vnímají při procházkách Opavou.

„Vzpomínky na minulost“ aneb co jsme nezapomněli z matematiky 2022

Dne 12. 9. 2022 proběhla matematická soutěž, která byla určená pro všechny 1. ročníky 4 – letého gymnázia. 5. ročník 8 – letého gymnázia se letos soutěže nezúčastnil. Jejím cílem bylo pro studenty zjistit a porovnat si s ostatními studenty své matematické dovednosti získané z učiva ZŠ. Nejvyšší možný počet bodů jednotlivce mohl být 32 bodů. Následující zhodnocení tříd včetně tří nejlepších studentů ze třídy bylo vytvořeno pomocí bodového průměru třídy. Tři nejlepší soutěžící z každé třídy budou odměněni věcným darem. A jak to dopadlo? Posuďte sami z výsledkové listiny!

Už známe výsledky krajských kol MO C, B!

Dne 5. 4. se konalo krajské kolo Matematické olympiády kategorie B a C. Dnes již známe výsledky. Naše početná skupina řešitelů byla úspěšná. V kategorii C, což je první ročník čtyřletého studia a odpovídající ročník osmiletého studia, Patrik Štencel1.C vybojoval krásné 1. místo, 14. místo a titul úspěšný řešitel získal Antonín Dušek ze třídy 1.B. V kategorii B, což je druhý ročních čtyřletého studia a odpovídající ročník osmiletého studia, jsme měli také úspěšného řešitele. František Janošík ze třídy 6. A získal třetí místo. Všem řešitelům MO krajského kola blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy v této nelehké soutěži.

Autorka příspěvku: Mgr. Dana Černínová

„Vzpomínky na minulost“ aneb co jsme nezapomněli z matematiky 2021

Dne 14. 9. 2021 proběhla matematická soutěž, která byla určená pro všechny 1. ročníky 4 – letého gymnázia a 5. ročník 8 – letého gymnázia. Jejím cílem bylo pro studenty zjistit a porovnat si s ostatními studenty své matematické dovednosti získané z učiva ZŠ. Nejvyšší možný počet bodů jednotlivce mohl být 32 bodů. Následující zhodnocení tříd včetně tří nejlepších studentů ze třídy bylo vytvořeno pomocí bodového průměru třídy. Tři nejlepší soutěžící z každé třídy byli odměněni věcnými dary (dárková poukázka, upomínkové předměty) z rukou paní ředitelky Mgr. Moniky Klapkové! A jak to dopadlo? Posuďte sami z výsledkové listiny!