Výuka

Navštívil nás senátor H. Pavera a besedoval se studenty 3. B a 7. A

V pátek 24. března k nám zavítal pan senátor Pavera, aby se podělil o své zkušenosti se schvalováním zákonů a fungováním obou komor Parlamentu ČR. Besedoval se studenty třetích ročníků, kteří se již s problematikou Ústavy, Parlamentu i voleb setkali v rámci ZSV. Toto setkání tak propojilo teorii s praxí a bylo nejen velmi přínosné, ale i příjemné. Děkujeme panu senátorovi za návštěvu a těšíme na brzkou shledanou.

Autorka příspěvku: Ing. Jana Vítková

Seminaristé diskutovali nad lidskými právy, 2. B se zapojila do interaktivní hry

Studenti společenskovědního semináře a třída 2. B si dnes mohli vyzkoušet workshop společnosti Amnesty international zaměřený na lidská práva. Nejen, že se snažili vžít do rolí lidí, kteří nemají to štěstí, jako většina z nás, neboť jsou ve svých právech denodenně diskriminováni, byli také seznámeni s konkrétními osudy reálných osob, jejichž životy kvůli nesvobodě doslova visí na vlásku. Závěr byl jasný – važme si svého zdraví, své svobody a demokracie, ve které žijeme, jsou k nezaplacení!

Autorka příspěvku: Mgr. Barbora Hlubková

Kterak mezi sebou zápolily subkultury ve 2. B

V měsíci březnu se ve 2.B odehrával tvrdý souboj subkultur. Naši hráči hráli fair, bojovali jako o život a mnohdy se potkaly zdánlivě neslučitelné dvojice. Posuďte sami – hooligans vs. cutester, lolita vs. gopnici, goth vs. punk. A kdo vyhrál? To lze vypátrat dle sladké odměny.

Autorka příspěvku: Mgr. Barbora Hlubková

Dvojčata…, a hned DVAKRÁT!

Když jsme s 1.A v učebnici angličtiny narazili na článek o tom, jaké to je mít k nerozeznání podobného sourozence, děti přišly se spoustou otázek. A protože mám to štěstí, že u starších studentů se setkávám hned s dvěma „párečky“, pozvali jsme si je do hodiny a pořádně je vyzpovídali. Co mladší studenty zaujalo?

Číst celý příspěvek

Tandemová výuka ZSV a Fy – netradiční, ale možné :-)

Ve třídě 1. C se podařil unikátní kousek –

spojení výuky fyziky a společenských věd.

Jak je to možné, jak to lze, jaká témata jdou spojit?

No musíme s radostí říci, že to lze, že je to zábava a oživení.

Pokud na fotce nepoznáte, co probíráme, tak Vám napovíme:

proxemiku :-)

Escape room auf Deutsch

V úterý 29. listopadu měli žáci 5.A, 8.A, 4.B a 4.C, kteří se na naší škole připravují na složení certifikátu DSDII, možnost vyzkoušet si tzv. Exit Game, a to v němčině. Tato akce byla uspořádána Slezskou univerzitou a konala se v budově Matematického ústavu SLU v tzv. Open Space Lab.

Číst celý příspěvek