Hudební výchova

Motýlek v dlani ve fotografiích

Tradiční charitativní koncert Motýlek v dlani, který proběhl letos 19. dubna v sále Minoritského kláštera byl letos netradiční. V rámci koncertu se totiž uskutečnil slavnostní křest Almanachu ke 140. výročí vzniku prvního českého gymnázia na Opavsku. Pan učitel Wiltsch pořídil z akce krásné fotky, které nám tuto slavnost připomenou.

Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie

Přijali jsme pozvání Janáčkovy filharmonie na novoroční koncert, ten byl zahájen předehrou nejpopulárnější Smetanovy opery Prodaná nevěsta. Poté následovala symfonie, jejíž nahrávku vzal Neil Armstrong na Měsíc, když tam v roce 1969 poprvé přistála kosmická loď Apollo 11. V Novosvětské symfonii dal Antonín Dvořák vzniknout jednomu ze svých nejhlubších a nejkrásnějších děl. Skladba byla vytvořena během Dvořákova amerického pobytu v roce 1893 a odráží se v ní nejen dojmy z americké přírody a životního stylu, ale také inspirace afroamerickou a indiánskou lidovou hudbou. Koncert byl určen studentům druhých ročníků vyššího gymnázia, kteří v rámci estetické výchovy probírají období romantismu. Na závěr veselý postřeh nejmladší účastnice, členky pěveckého sboru.

Číst celý příspěvek

Vánoční koncert ve Lhotce u Litultovic

Dobrý den,

ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za to, že jste přijeli. Ohlasy jsou krásné a pár žen mi dokonce říkalo, že jste je rozplakaly.

Moc děkujeme za krásný zážitek a pozitivní energii, která z Vás všech čišela. Přeji krásné svátky a věřím, že se zase potkáme.

S pozdravem Eva Maislová

Číst celý příspěvek

Pěvecký sbor Mendelova gymnázia zve nové členy

Náš pěvecký sbor se úspěšně rozrůstá! Funguje pod vedením Heleny Kozlové a Kateřiny Špilháčkové. Sbor navštěvují jak studenti vyššího gymnázia, tak i žáci gymnázia nižšího, čímž přispívají k hlasové rozmanitosti celkového sborového projevu.

Zkoušky probíhají v učebně hudební výchovy, kde je potřebná technika, zázemí, hudební nástroje apod. k dispozici. Scházíme se dvakrát týdně, a to v úterý a v pátek od 14:00 hodin, chceme vyjít vstříc studentům, kteří bývají velmi časově vytíženi, navštěvují ZUŠ, mají zkrátka více kroužků. Mohou tedy chodit pouze jednou v týdnu, podle svých možností.