140. výročí

Motýlek v dlani ve fotografiích

Tradiční charitativní koncert Motýlek v dlani, který proběhl letos 19. dubna v sále Minoritského kláštera byl letos netradiční. V rámci koncertu se totiž uskutečnil slavnostní křest Almanachu ke 140. výročí vzniku prvního českého gymnázia na Opavsku. Pan učitel Wiltsch pořídil z akce krásné fotky, které nám tuto slavnost připomenou.

Slavte s námi MEZINÁRODNÍ DEN MATEMATIKY!

Opět je tady 14. březen, což znamená jediné – pojďme slavit s „matematikou“! I letos pro Vás komise matematiky ve spolupráci s 3. C připravila možnosti, jak se můžete do oslav zapojit i Vy!

  • VYπPLANÝ KVÍZ
  • Matematická soutěž, kde uplatníte znalosti nejen z matematiky, ale i z všeobecného přehledu. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny, ostatní soutěžící nezoufejte! Pro všechny je totiž připraveno sladké pohoštění.
  • MENDELŮV MATEMATICKÝ QUESTING
  • O co se jedná? Jde o hru spojenou s procházkou po Opavě, kdy pomocí nápověd a mapy plníte zadané úlohy, řešíte hádanky a rébusy a zároveň uděláte něco pro své zdraví.

Koukněte zde na bližší info a s chutí do toho!

Číst celý příspěvek

Z regionu Opavska…

V posledním, 9. letošním čísle, Regionu Opavska se o Mendelově gymnáziu dočtete hned třikrát:

  • poprvé v reportáži z výstavy organizované ke 140. výročí založení školy,
  • podruhé v článku zjišťující zájem žáků o ruský jazyk na ZŠ a SŠ,
  • potřetí ve velkém článku věnovaném Bohdanu Slámovi, který je naším absolventem.

Nový školní merch

Představujeme novou nabídku triček a mikin s logem školy.

Od pátku 23. 2. do čtvrtku 29. 2. můžete o přestávkách přijít do divadélka a textil si prohlédnout, vyzkoušet a zjistit, z jakého je materiálu.

Objednávku pak můžete uskutečnit na e-shopu https://www.mendlackymerch.cz/. Objednávat můžete do 22. 3. 2024.

 

Ke 140. výročí školy Příběhy bezpráví i u nás

plakát

Ve čtvrtek 8.2 naši školu navštíví dva pamětníci z Konfederace politických vězňů, Mgr. Karel Orlík v doprovodu Mgr. Karla Světničky. Přišli se s námi podělit o svůj životní příběh z doby, kterou už nikdo ze studentů nemůže pamatovat. Společně se třídou 3.C jsme si přiblížili tématiku srpna 1968 a uvědomili si jeho dopady na svobodu, studium a na samotné lidské životy.

Číst celý příspěvek