podpora nadaných žáků

Projekt Otevřená věda 2023

Po celý kalendářní rok 2023 jsem měla možnost účastnit se stáže s názvem Kationty – klíčové prvky pro život eukaryotních buněk ve Fyziologickém ústavu AV ČR na Oddělení membránového transportu pod vedením lektorky Ing. Olgy Zimmermannové, Ph.D. Konkrétně jsme se zabývali strukturní analýzou vazebného místa pro inhibitor phloretin v lidském Na+/H+ antiporteru NHA2.

Číst celý příspěvek

Žáci ze ZŠ ve Lhotě u Opavy si užili fyzikální workshop

Jaké je to být učitelem, jaké je to stát za katedrou? Umíte zaujmout a jste schopni vysvětlit nějaký fyzikální experiment? Na tyto otázky a mnohé další již dokážou odpovědět studenti 2. B třídy Lukáš Fajkus a Vojtěch Lagan, kteří si vyzkoušeli role pedagogů ve třetím trojročí na ZŠ ve Lhotě u Opavy.

Číst celý příspěvek

Představujeme Evie Ilkovou

Jmenuji se Eva Ilková, ale v rámci své umělecké činnosti si nechávám říkat Evie. Chodím do třetího ročníku na Mendelově gymnáziu a mimo studium se věnuji výtvarnému umění, zpěvu a psaní písniček. Letos na jaře ve svých sedmnácti letech jsem navíc literárně debutovala povídkou „Uvidíme se“ v knize „Z pera knihomolů“ nakladatelství YA čtu.

Číst celý příspěvek