Matematika

Jarní MASO

Druhé májové úterý, 14. 5. 2024, patřilo matematické soutěži pro základní školy a nižší gymnázia – MaSo, kterou Mendlák pořádal již potřetí, tentokrát opětv prostorách matematické fakulty Slezské univerzity v Opavě.
Soutěže se zúčastnilo 28 tří až čtyřčlenných týmů z celkem dvanácti škol Moravskoslezského kraje, a dokonce i z Olomouce. Vítězem se stal tým „Wigym 3B“ z Wichterlova gymnázia v Ostravě. Své zástupce zde měl samozřejmě také Mendlák, reprezentovaly nás rovnou tři mendlácké týmy – „Lachtani“ (ve složení Benjamin Kopf, Daniel Rod, Jan Valík a Julie Tesaříková) získali 6. místo, „Vegetariáni“ (Sofie Vítová, Sebastian Mlích, Nikol Mlíchová a Sofie Ručková) získali 12. místo a „Masokr“ (Jan Drábek, Richard Berkus a Barbora Nociarová) získal 13. místo. Gratulujeme! V silné konkurenci se rozhodně neztratily.

Číst celý příspěvek

Zlato i stříbro pro mladé matematiky!

Poslední letošní diplomy i výsledky z matematické olympiády (tentokrát z krajských kol kategorie B a C) dorazily a Mendlák se opět může pochlubit skvělými výsledky! Posuďte sami!

Číst celý příspěvek

Dvě bronzové medaile pro naše gymnázium!

V pátek 19. 4. 2024 se v areálu Matematického ústavu Slezské univerzity uskutečnil Matematický Náboj, což je mezinárodní soutěž pro týmy středoškoláků složené z pěti členů, a výsledkově se našim studentům velmi dařilo.

Číst celý příspěvek

Matematická olympiáda je za námi!

Matematická olympiáda je nejstarší předmětová soutěž a její řešení má na našem gymnáziu dlouholetou a velmi úspěšnou tradici. Přinášíme krátké shrnutí, jak se s obtížnými matematickými úlohami poprali studenti Mendláku v letošním školním roce.

Číst celý příspěvek

Výsledky Matematického klokana 2024

Letošního ročníku soutěže Matematický klokan se zúčastnilo celkem 179 žáků našeho gymnázia. Nejvíce bodů získal Richard Šimeček ze 2. A (110 bodů v kategorii Benjamin), druhého nejlepšího výsledku dosáhla Magdaléna Gališová ze 2. B (105 bodů v kategorii Junior) a na 3.–4. místě se umístili Eva Martikánová ze 2. B a Pavel Selingr z 1. D (shodně 104 bodů v kategorii Junior).

Číst celý příspěvek

I v sudoku se nám daří

Velkého úspěchy dosáhly studentky Mendelova gymnázia Milena Grafová (8. A), Eva Martikánová (2. B) a Marie Onderková (5. A), když suverénně vyhrály regionální kolo soutěže v Sudoku a postoupily do celostátního finále, které se bude konat 5. 6. 2024 ve VIDA! science centru v Brně.

Číst celý příspěvek