Naši baskeťáci jsou mistři republiky

Naše basketbalová výprava v čele s panem učitelem Kučkem si odváží z Brna titul mistra republiky a možnost letět na světový turnaj do Číny. Kluci prošli okresním, krajským, kvalifikačním a republikovým kolem bez jediné porážky a v napínavém finále porazili výběr z Jindřichova Hradce 43:37.

Po loňském republikovém bronzovém úspěchu z Ústí nad Labem se letos náš tým vypravil do poněkud bezpečnějšího města Brna. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. My jsme ve skupině chytli příznivé soupeře z Pardubic a Ústí nad Labem.

V prvním zápase si kluci po vyrovnaném prvním poločase poradili s Pardubicemi a vyhráli rozdílem dvaceti bodů. Druhý zápas už byl celý v režii našeho týmu a na konci zápasu na tabuli svítilo skóre 53:28 pro naše gymnázium.

Druhý den čekalo náš tým ranní semifinále proti domácímu Gymnáziu Matyáše Lercha. Celá hala podporovala domácí tým, ale naše mužstvo to neovlivnilo a po mírném herním výpadku ve třetí čtvrtině jsme urvali vítězství 41:34. A konečně ve finále jsme vyzvali soupeře z Jindřichova Hradce. Naši borci opět výborně vstoupili do zápasu. Hlavně Jáchym Henzl, který trefil tři rychlé trojky. O poločase byl rozdíl 6 bodů v prospěch našeho týmu. Ve třetí čtvrtině narostl náš náskok až na 13 bodů, ale soupeř dokázal postupně deficit stáhnout. Do posledních dvou minut se šlo za rozdílu pouhých 2 bodů. Ale poté opět zasáhla přesná ruka Jáchyma Henzla a v závěru si naši kluci pohlídali těsný náskok a zvítězili.

Během celého turnaje byl s týmem kapitán loňského bronzového týmu, absolvent a současný student žurnalistiky na Masarykově univerzitě Šimon Valenta. Děkujeme mu za podporu a napsání tohoto článku.

A určitě nesmíme zapomenout na to, že Jáchym Henzl si zcela zaslouženě odváží z Brna místo v nejlepší pětce turnaje a ocenění nejužitečnějšího hráče turnaje. Gratulujeme.

Náš tým reprezentovali: Eduard Myšák, Jáchym Henzl, Petr Arendarčík, Vojtěch Kadaňka, Lukáš Scholz, Přemysl Dubový, Vojtěch Kašpárek, Mikuláš Celta, Lukáš Fajkus a Vojtěch Kraval