Sport

Máme za sebou i Sportovní den

V úterý 31. 5. 2022 jsme pro studenty vyššího gymnázia uspořádali Sportovní den MGO. Ten se již druhý rok konal ve sportovním areálu v Kylešovicích na Orlovně. Studenti se v rámci každého ročníku utkali ve fotbalu, florbalu, basketbalu, volejbalu, beachvolejbalu, skoku do dálky a Hráškované J.G. Mendela. A kdo letos v jednotlivých sportech kraloval?

Číst celý příspěvek

Náš žák vyhrál lyžařské závody „O pohár primátora města Opava“

Dne 18.3.2022 proběhly lyžařské závody „O pohár primátora města Opava“. Závod proběhl v lyžařském areálu Klobouk v Karlově. Mendelovo gymnázium do závodu nasadilo 9 žáků nižšího gymnázia. Mladý talentovaný lyžař Daniel Bahenský z 1.A nejen že obsadil první místo ve své kategorii, ale také zajel nejlepší čas trasy a stal se absolutním vítězem závodu.

Naše holky vyhrály krajské kolo silového čtyřboje

 

Dne 2.3. 2022 se dva čtyřčlenné týmy z vyššího gymnázia vydaly na silový čtyřboj, který se tento rok znovu uskutečnil v Karviné. Dívky soutěžily v hodu medicinbalem, šplhu, trojskoku a v počtu provedených sedů lehů za minutu. Nás reprezentovaly Tereza Lukovicsová, Barbora Němčanská, Tereza Wittassková a Klára Herianová. Děvčatům se zadařilo a vybojovaly 1. místo a postup do republikového finále. které se bude konat v dubnu opět v Karviné.

Číst celý příspěvek

Přebor MGO v šachu zná své vítěze

V pátek 26. 11. 2021 jsme na naší škole uspořádali přebor MGO v šachu. Přihlásilo se do něj 14 studentů. Dvanáct studentů z vyššího gymnázia a dva žáci z nižšího gymnázia. Soutěžící se mezi sebou utkali ve dvou sedmičlenných skupinách hracím systémem, který lidově můžeme nazvat „každý s každým“. Nadějně si ve své skupině počínal Tadeáš Foldyna (3. A), který ve skupině 3 zápasy vyhrál a stal se tak přeborníkem nižšího gymnázia.

Číst celý příspěvek