Sport

Naši baskeťáci jsou mistři republiky

Naše basketbalová výprava v čele s panem učitelem Kučkem si odváží z Brna titul mistra republiky a možnost letět na světový turnaj do Číny. Kluci prošli okresním, krajským, kvalifikačním a republikovým kolem bez jediné porážky a v napínavém finále porazili výběr z Jindřichova Hradce 43:37.

 

Po loňském republikovém bronzovém úspěchu z Ústí nad Labem se letos náš tým vypravil do poněkud bezpečnějšího města Brna. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. My jsme ve skupině chytli příznivé soupeře z Pardubic a Ústí nad Labem.

Číst celý příspěvek

Ze školního Boulder poháru vezeme zlato

Bouldering je druh lezení na nízké skále, či umělé stěně jen do několika metrů výšky a je provozován bez lana. Jištění probíhá pouze měkkou podložkou položenou na zemi. Díky tomu, že je tento druh lezení krátký, je celá trasa nahuštěna do několika málo velmi technicky obtížných kroků.

Číst celý příspěvek

Naše dívčí družstvo vyhrálo kraj ve florbalu

 

Dívky z florbalového družstva Mendelova gymnázia se staly mistryněmi kraje! V krajském finále, které se konalo 20.4. 2023 ve Frýdku- Místku se naše dívky utkaly s nejlepšími týmy z Moravskoslezského kraje. Soutěž byla napínavá, ale naše hráčky dokázaly všechny soupeře přehrát.

Číst celý příspěvek

Naše dívky vybojovaly zlato ve florbalu

V Opavě se dne 31. 3. 2023 konal středoškolský okresní florbalový turnaj dívek, na kterém se utkala družstva z pěti různých škol. V turnaji se ukázaly úžasné dovednosti a talentované hráčky, ale nakonec zvítězilo družstvo Mendelova gymnázia Opava.

Číst celý příspěvek

Z lyží jsme dovezli opět zlato

V pátek 17. 3. 2023 se žáci nižšího gymnázia zúčastnili lyžařského závodu " O pohár primátora města Opava". Téměř všichni naši zúčastnění žáci postoupili do druhého rozjezdu, kam postupovalo jen patnáct nejrychlejších závodníků. Závod nekompromisně ovládl žák z naší 2. A, Daniel Bahenský, a stejně jako loni zajel nejrychlejší čas trati ze všech kategorií.
U děvčat obsadila krásné 3. místo Alžběta Matyšková z 3. A ve starší kategorii. Závod byl precizně zorganizovaný ZŠ Vrchní a žáci si jej stejně jako loni velmi užili.

Číst celý příspěvek

V šachovém turnaji jsme vybojovali zlato

Dne 8.12.2022 se náš tým ve složení Dominik Klapuch, Jan Petkov, Marek Chwistek, Jiří Rypl a Vít Pflegr zúčastnil okresního kola šachového turnaje středních škol. Vzhledem k tomu, že letos dorazilo pouhých 5 týmů, nehrálo se týmově, ale švýcarským systémem s tím, že nakonec se sečtou výsledky nejlepších 4 hráčů každého týmu. Velice rychle se ukázaly zkušenosti našeho hvězdného týmu, a již po prvních třech kolech jsme pohodlně seděli na první příčce.

Číst celý příspěvek