Operace: EUROREBUS – Mise: splněna

Není to tak dávno, kdy několik odvážných týmů a jednotlivců vybojovalo postup do celostátního kola soutěže EUROREBUS. A několik týdnů poté, přesněji 6. 6. 2016 (součet cifer je 21), se tito odvážlivci vydali čelit konkurenci 5–ti nejlepších českých týmů z každého kraje na 21. ročník této soutěže (datum = ročník, to nebude náhoda). A kdože to vlastně byl? Klasicky 8. A, ve složení Nikola Lubojacký, Ondřej Pavelka a Dušan Svoboda. Mimo jiné se ještě z 8. A zúčastnila Petra Ulbrichtová a to v kategorii jednotlivců. Dále 3. D, ve složení Tomáš Dušek, Petr Vilášek a Tomáš Vlček. No a nakonec ti nejmladší z 1. A Julie Bogdány, Kryštof Hoza, Renáta Kotůlková.

Tak a teď je ten odstavec, na který se vždy netrpělivě u každé soutěže čeká…VÝSLEDKY! Nuže, nebudeme si nalhávat, že to bylo jednoduché a všichni jsme se snažili ze všech sil. Nejvíce se však vynasnažila 8. A, která se v kategorii středních škol umístila na 10. místě. Tým 3. D poté obsadil 32. příčku z celkového počtu 58 týmů. Neméně dobře se umístila i 1. A s 37. místem z celkového počtu 60–ti týmů. O trochu více lepší výsledek se postarala, v kategorii jednotlivců středních škol, Petra Ulbrichtová, která se umístila na 12. místě.

Sice tento příspěvek je přidán předmětovou komisí zeměpisu, ale nemyslete si, že tato soutěž je jen a jen zeměpis. Z omylu vás mohou vyvést otázky typu: „Který z nabízených prvků není kov?“, „Jaká z uvedených hodnot datové kapacity je největší?“. Podtrženo shrnuto, chcete-li dělat EUROREBUS měli byste mít základní poznatky ze zeměpisu, matematiky, fyziky, chemie, biologie, dějepisu a všeobecné znalosti dění ve světě a v politice.

Autor příspěvku: Tomáš Vlček, 3.D