Sportovci MGO získali další medaile

Poslední měsíc tohoto roku zatím přináší našim sportovcům jeden úspěch za druhým. Naši plavci vybojovali medaile v krajském finále, atleti zcela opanovali opavskou Vánoční laťku ve skoku vysokém a basketbalisté vyhráli okresní finále.

Plavání

Po vítězství v okrese postoupili naši plavci do krajského finále, jak v dívčí tak i v chlapecké kategorii. Finále se konalo 3.12.2013 v Karviné. Chlapcům se zde podařilo vybojovat velice pěkné druhé místo, dívkám se rovněž dařilo a dosáhly svými výkony na bronzové medaile.

Atletika

Také v aletice jsme zaznamenali výrazný úspěch. Jako každoročně se i letos konala soutěž ve skoku vysokém – Vánoční laťka. Soutěž je jedním z vrcholů opavské halové sezóny královny sportu. A naše škola se v ní zapsala tučným písmem. Student našeho gymnázia Dominik Klinger celou soutěž vyhrál a třetí místo obsadil náš Jakub Rusek. Hned 2 medaile z této prestižní soutěže pro naše borce nás velmi těší!

Basketbal

Ve středu 11.12.2013 se uskutečnilo okresní finále v basketbalu 3 na 3, tzv. streetball. Naši borci v průběhu celého turnaje nepoznali porážku. Ve finále jsme narazili na mírně favorizovaný tým Slezského gymnázia, složený z opor opavského basketbalového klubu. Naši hoši ale předvedli, že svou kůži neprodají lacino. Po napínavém průběhu dospěl finálový duel za stavu 14:14 do prodloužení. Po taktickém boji se našim hochům podařilo dotáhnout napínavé finále do vítězného konce. Naši basketbalisté vyhráli okresní finále a postupují do krajských bojů.