Ocenění nejúspěšnějších žáků Moravskoslezského kraje

Ve čtvrtek 24. 10. 2013 v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě byly krajským úřadem oceněni nejúspěšnější žáci minulého školního roku. Na základě nominace ředitelstvím Mendelova gymnázia bylo vybráno osm žáků, kteří ocenění přebrali z rukou představitelů kraje.

Byl to tým Turnaje mladých fyziků ve složení Jan Mazáč a Daniel Štěrba z letošní 8.A, Tomáš Lamich z letošní 4.B, Dalibor Repček z letošní 4.C a Marcel Rodák z loňské 4.D. Chlapci zvítězili v celostátním kole této zřejmě nejobtížnější fyzikální soutěže a zúčastnili se o prázdninách celosvětového klání na dalekém Tchai-wanu. Dalšími oceněnými byli členové našeho vítězného atletického týmu CORNY Středoškolského atletického poháru, kteří došli až na Mezinárodní atletické mistrovství světa středních škol v Karlových Varech. Jmenovitě Tomáš Vystrk z loňské 8.A, kromě jiného mistr republiky v běhu na 800 metrů a Jakub Rusek z letošní 3.C, který v Karlových Varech zvítězil ve skoku dalekém. Posledním oceněným byl náš absolvent osmiletého gymnázia Adam Heinrich, jenž školu mnohokrát reprezentoval v soutěžích v programování a konstrukci robotů a zvítězil v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v roce 2011 v oboru Elektrotechnika,… a nyní studuje již ve 3. ročníku kybernetiku na vysoké škole.

Všem jmenovaným i my blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!