Soutěže

Také naše francouzštinářka byla v Ostravě úspěšná

Dne 27.03.2023 se konalo krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naši školu reprezentovala vítězka školního kola Alice Štefková z 2.C, která soutěžila v kategorii účastníků studujících francouzštinu méně než 3 roky. Alice obsadila krásné 2. místo. Blahopřejeme a přejeme Alici hodně úspěchů do dalšího studia.

Naše španělštinářky byly v Ostravě úspěšné

Téměř dva měsíce po školním kole se dne 23.3.2023 konalo krajské kolo Olympiády ve španělském jazyce. Organizace se i letos ujalo bilingvní španělsko-české gymnázium Hladnov z Ostravy. Naši školu reprezentovaly vítězky školního kola Markéta Mejzlíková (3.C), která soutěžila v kategorii účastníků studujících španělštinu méně než tři roky, a Barbora Kaštovská (7.A), která se utkala v kategorii studentů zabývajících se španělštinou déle než tři roky. Konkurence byla opravdu velká, v mladší kategorii soutěžilo 14 a ve starší 19 studentů. To ale našim dívkám vůbec nevadilo: Markéta obsadila výborné 3. místo a Barbora se umístila na skvělém 5. místě. Oběma srdečně blahopřejeme a přejeme jim, ať jim španělština dělá i nadále radost.

Olympiáda v ruském jazyce

V úterý 21. února 2023 proběhlo školní kolo. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V kategorii SŠ1 získala 1. místo Karolína Lukášová (2.C), 2. místo obsadil Matyáš Laryš (2.C) a na 3. místě skončila Štěpánka Monsportová (2.C). V kategorii SŠ2 si vybojovala 1. místo Eva Bohmová (4.B), 2. místo patří Aleně Štorkové (3.D) a 3. místo si svým hezkým výkonem vydobyla Amálie Víchová (3.D). Všem blahopřejeme a Karolíně s Evou, které postupují do krajského kola, budeme v dubnu držet palce.

Olympiáda v němčině

Němčináři již také za sebou mají školní kolo olympiády v tomto jazyce. A jak dopadlo? Soutěž byla velmi vyrovnaná, první tři místa si rozdělili následující studentky a student: 1. místo – Alžběta Šupíková (3.D), 2. místo – Adam Kuřitka (3.B), 3. místo – Amálie Podrazká (2.B). Bětka s Adamem postupují do okresního kola, které se uskuteční po jarních prázdninách. Všem děkujeme za účast a postoupivším přejeme viel Glück
v dalším kole. Kompletní výsledky naleznete zde.

Mluvíte španělsky? My ano!

A to dokázalo porotě šestnáct soutěžících ve školním kole Olympiády ve španělštině, které se konalo dne 30. 1. 2023. Soutěžilo se již tradičně ve dvou kategoriích. Soutěže v první kategorii (do tří let výuky jazyka) se zúčastnily čtyři studentky, ve druhé kategorii (více než tři roky výuky jazyka) se utkalo dvanáct studentů. A jak to celé dopadlo?

Číst celý příspěvek

Soutěžili jsme ve francouzštině

Ve středu 25. ledna 2023 proběhlo školní kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Soutěže se zúčastnilo 10 studentek ze třídy 2.C. Vítězkou se stala Alice Štefková, která postupuje do krajského kola. Krásné druhé a třetí místo získaly Zuzana Sladká a Valérie Klichová. Všem vítězkám blahopřejeme.