Soutěže

Adéla Klementová vybojovalo stříbro v mezinárodní internetové soutěži Intersteno 2024

Letošního 22. ročníku Mezinárodní internetové soutěže Intersteno v psaní na klávesnici se zúčastnilo 1174 soutěžících. Z toho českých reprezentantů a reprezentantek bylo 260. Soutěžící mohli absolvovat Internetovou soutěž v mateřském jazyce a také vícejazyčnou soutěž až v 17 jazycích vlastního výběru. Ve všech jazycích se píší 10minutové opisy z obrazovky s penalizací 50 úhozů za chybu.V juniorské kategorii (17–20 let) na stříbrnou medaili ve vícejazyčné soutěži dosáhla Adéla Klementová ze 3. B třídy.

Číst celý příspěvek

Krajské kolo soutěže v angličtině je zdárně za námi

Posilnění velikonočním beránkem jsme se hned v úterý 2.dubna vydali na cestu do ostravského Střediska volného času, kde se pořádalo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce. Náš okres reprezentovali Jan Štěpánek (3.C) za kategorii gymnázia a Nela Žaliová (4.A) za víceletá gymnázia. Do milované Opavy jsme se vrátili s novými zkušenostmi, zážitky a Nela dokonce s diplomem za 3.místo! Oběma našim studentům děkujeme a z celého srdce gratulujeme.

Číst celý příspěvek

Naše studentky prezentovaly ve francouzštině

Dne 21. 3. 2024 se studentky 2. a 3.ročníku francouzštiny úspĕšnĕ zapojily do vĕdecké konference na Filozofické fakultĕ v Ostravĕ. Zuzana Kavanová a Tereza Hluchníková – 2.C vystoupily s příspĕvkem „Les poètes maudits“ (Prokletí básníci) a Valérie Klichová a Alžbĕta Skaličková – 3.C nás obohatily o rozbor francouzských pohádek „La Barbe bleue“ a „Le Bon Petit Henri“. Za skvĕlý výstup studentky získaly knižní poukázky, ale hlavnĕ se seznámily s katedrou romanistiky a poznaly vyučující a studenty i z jiných škol.

Soutěžili jsme v ruském jazyce

Tak jako každý rok i letos proběhlo v únoru školní kolo soutěže v ruském jazyce. Žáci a žákyně soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii SŠ1 získala 1. místo Alice Vojkůvková (3.C), druhé místo obsadila Veronika Šindlerová (3.C) a na pomyslném 3. místě skončila Karolína Lukášová (3.C). V kategorii SŠ2 si vybojovala 1. místo Zuzana Hájková (4.D), 2. místo patří Aleně Štorkové (4.D) a 3. místo si příjemným výkonem vydobyla Amálie Víchová (4.D). Všem blahopřejeme a těšíme se na krajské kolo, které by mělo proběhnout na jaře 2024 v Ostravě.

They are the Champions

Únor je již tradičně měsícem soutěží, a proto se v úterý 20.2. sešli nejlepší angličtináři gymnázií okresu Opava, aby změřili své síly v písemném testu, poslechu a ústním projevu. Naši školu reprezentovali studenti Jan Štěpánek a Pavel Selingr, kteří prokázali, že ovládají tento světový jazyk slovem i písmem. Porota ocenila jejich schopnost poradit si nejen s testem na úrovni C1, ale především umění kreativně uchopit vylosované téma, bravurně popsat obrázek a závěrem sehrát situační roleplay. Výsledek? Pavel obsadil nádhernou stříbrnou pozici a Jan Štěpánek vybojoval první místo s postupem do krajského kola. Srdečně gratulujeme!!

OLYMPIÁDA V ANGLIČTINĚ, kat. III A

Koncem ledna se opět konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce v kategorii IIIA, tedy vyššího gymnázia. Soutěžili jsme ve dvou kolech: v prvním soutěžící prokázali perfektní schopnost porozumění psanému textu a poslechu, do druhého jsme pak vybrali 14 nejlepších, kteří před porotou skládali ústní zkoušku.

Moc děkujeme všem účastníkům za skvělé výkony a gratulujeme postupujícím Janu Štěpánkovi (3.C) a Pavlu Selingrovi (1.D), kteří nás budou reprezentovat v okresním kole. Na třetím a bohužel nepostupovém místě se umístila Eva Szrajberová (1.D).