Soutěže

Krajské kolo soutěže v angličtině je zdárně za námi

Posilnění velikonočním beránkem jsme se hned v úterý 2.dubna vydali na cestu do ostravského Střediska volného času, kde se pořádalo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce. Náš okres reprezentovali Jan Štěpánek (3.C) za kategorii gymnázia a Nela Žaliová (4.A) za víceletá gymnázia. Do milované Opavy jsme se vrátili s novými zkušenostmi, zážitky a Nela dokonce s diplomem za 3.místo! Oběma našim studentům děkujeme a z celého srdce gratulujeme.

Číst celý příspěvek

They are the Champions

Únor je již tradičně měsícem soutěží, a proto se v úterý 20.2. sešli nejlepší angličtináři gymnázií okresu Opava, aby změřili své síly v písemném testu, poslechu a ústním projevu. Naši školu reprezentovali studenti Jan Štěpánek a Pavel Selingr, kteří prokázali, že ovládají tento světový jazyk slovem i písmem. Porota ocenila jejich schopnost poradit si nejen s testem na úrovni C1, ale především umění kreativně uchopit vylosované téma, bravurně popsat obrázek a závěrem sehrát situační roleplay. Výsledek? Pavel obsadil nádhernou stříbrnou pozici a Jan Štěpánek vybojoval první místo s postupem do krajského kola. Srdečně gratulujeme!!

Mluviti stříbro, mlčeti zlato v anglické soutěži rozhodně neplatí

Správně vyplnit Open Cloze, poradit si s Word Formation a Multiple Choice, oslnit porotu svým monologem na téma Shopping či Weather a nenechat se zaskočit žádnou otázkou porotců – to vše se povedlo našim reprezentantům v okresním kole Soutěže v anglickém jazyce pro kategorii VG II, která se konala 13.2. v SVČ Opava. Podle slov jednoho z porotců byl zadaný test na úrovni maturity, protože jinak by asi všichni vyhráli. To se ale nestalo. A tak stejně jako pohádky v Loutkovém divadle, má i náš výlet tamtéž šťastný konec. Jan Valík z 3.A získal stříbro, Nela Žaliová ze 4.A je zlatá a postupuje do krajského kola. Oběma děkujeme a upřímně gratulujeme!

OLYMPIÁDA V ANGLIČTINĚ, kat. III A

Koncem ledna se opět konalo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce v kategorii IIIA, tedy vyššího gymnázia. Soutěžili jsme ve dvou kolech: v prvním soutěžící prokázali perfektní schopnost porozumění psanému textu a poslechu, do druhého jsme pak vybrali 14 nejlepších, kteří před porotou skládali ústní zkoušku.

Moc děkujeme všem účastníkům za skvělé výkony a gratulujeme postupujícím Janu Štěpánkovi (3.C) a Pavlu Selingrovi (1.D), kteří nás budou reprezentovat v okresním kole. Na třetím a bohužel nepostupovém místě se umístila Eva Szrajberová (1.D).

HuSA, akronym, který se prostě povedl

Máme za sebou 1. ročník Humanitní soutěže s angličtinou (= HuSA), který na naší škole proběhl minulý pátek. Pedagogové českého jazyka, dějepisu, občanské výchovy a angličtiny si pro žáky 9. tříd připravili zajímavé úkoly ze všech zmiňovaných oborů. Úlohy to byly pestré, 3členné týmy v nich musely uplatnit nejen své vědomosti, ale i tvůrčí schopnosti nebo komunikační dovednosti.

Tematicky byly otázky spojeny s výročím 800 let od založení našeho města, které si právě letos připomínáme. To byl také jeden z důvodů, proč žáci plnili dějepisnou část ve Slezském muzeu. Zájem o „HuSu“ byl mimořádný, přihlásilo se 42 týmů, tj. více než 120 žáků z okresu Opava.

V takto velké konkurenci byly nejúspěšnější týmy Kachny (1. místo Katka Bártová, Barbora Štěpničková, Klára Hajková) a Evropské dotace jsou fajn (3. místo Vojtěch Matula, Tim Halška, Jakub Grambal) ze ZŠ Otická a Žížalky (2. místo Sabina Zajíčková, Jan Pekárek, Tatiana Dubělčíková) ze ZŠ Chuchelná.

Číst celý příspěvek

Nižší gymnázium zná své nejlepší angličtináře

Ve čtvrtek 25. 1. proběhlo školní kolo olympiády v AJ pro NG, přičemž první kategorie zahrnovala žáky primy a sekundy, druhá starší žáky – tercii a kvartu. Nutno vyzdvihnout velice vyrovnané výkony všech účastníků, z nichž nakonec porota vybrala ty nejlepší: v nižší kategorii se na 3. místě umístila Barbora Zaoralová, druhou příčku obsadil Matyas Filip a vítězem se stal Filip Božoň (všichni 2. A).

V kategorii 3. A a 4. A získala pomyslnou bronzovou medaili Alžběta Matyšková (4. A), stříbro si odnesl Jan Valík (3. A) a s absolutně nejvyšším počtem bodů zvítězila Nela Žaliová (4. A). Všem soutěžícím děkujeme za účast a prvním dvěma v každé kategorii držíme palce v únorovém okresním kole.