Napsali o nás

V této rubrice pro Vás přetiskujeme články, které o naší škole vyšly v médiích.

Park pod Ptačím vrchem zdobí tabla Mendelova gymnázia.

Od pátku 18. 4. jsou v parku pod Ptačím vrchem umístěna tabla všech tříd maturitního ročníku Mendelova gymnázia. Je to poprvé za 130 let historie školy, co se maturanti domluvili a umístili svá tabla na jedno místo. Každé tablo je jiné a vyjadřuje heslo, kterým se žáci dané třídy řídí a řídili po celou dobu studia na gymnáziu. Můžeme zde nalézt tablo osmiletého gymnázia ve tvaru skládanky s fotkami jednotlivých žáků pod heslem „Byla to hračka“, dále zde máme tablo 4.B, která se stylizovala do ptáčat opouštějící rodné hnízdo „matky třídní“ s heslem „Zářili jsme, zářit budeme, ale už je čas vyletět z hnízda“. Třída 4.C využila starých pneumatik vyhozených v přírodě, které sesbírali a na každé z nich je fotografie šťastného nálezce pneumatiky. Heslem této třídy je „Ještě máme rezervu“. A třída 4.D nás vítá heslem „Otevíráme dveře fantastickým zítřkům“ a za dveřmi je fotografie žáků ve fantaskním světě.

Číst celý příspěvek

Studenti Mendelova gymnázia vytvořili rekord v počtu pokusů

Rekord, MF Dnes, 31.3.2014Unavení, ale nadšení jsou studenti i učitelé Mendelova gymnázia po netradičních oslavách 130. výročí založení českého gymnaziálního školství v Opavě a ve Slezsku. Od pátečního poledne hostili veřejnost a 24 hodin nepřetržitě předváděli zábavné fyzikální pokusy kvůli zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Stihli jich 292. „Střídali jsme se po hodině. Já si vybrala bručení medvídka. Gumový medvídek ponořený do kapalného chlorečnanu draselného svítí a vydává zvuky připomínající bručení,“ líčí šestnáctiletá studentka Hana Rychtarová.

Číst celý příspěvek

Na počátku vlasteneckého úsilí o české školství ve Slezsku stál před více než 130 lety vznik opavského gymnázia

inovinyKdyž se prosazování základního požadavku účastníků tábora lidu na Ostré hůrce v září 1869 na vzdělání v rodném jazyce ujala o osm let později vzniklá Matice opavská, ledy nepochopení se začaly přece jen postupně prolamovat. Nejhmatatelnějším dokladem toho se stalo povolení vzniku českého gymnázia v Opavě, k jehož otevření došlo v září 1883.

Číst celý článek (zdroj: inoviny.slu.cz)

130. výročí školy v Hlásce

130 výročí školy, Hláska, březen 2014V opavské Hlásce byla celá stránka věnována našemu výročí. Kromě informací o tom, co na oslavách 28. a 29. března 2014 bude, je zde i autentická zpráva o slavnostním otevření našeho gymnázia před 130 lety.