Zahraničí

Účast na mezinárodním projektu podruhé aneb …

… každý je svého štěstí strůjcem. V rámci programu Erasmus jsem se druhý květnový týden zúčastnil projektu Entrepreneurship Towards Future ve městě Molina blízko Malagy. Spolu se 6 zástupci z každé země (Kosovo, Španělsko, Itálie, Rumunsko a Řecko) jsem pracoval na programu, který byl zaměřen na podnikání, rozvoj osobnosti a obchodního ducha. Na projekt jsme se dostal přes Českou organizaci EYCB. Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na aktuálně volné projekty. Být součásti tohoto projektu mi řineslo opravdu spoustu zkušeností a doporučuji každému, aby využil své šance, rozvinul své obzory a našel nové kamarády.

 

Jindřich Šimeček, 7. A

Učitelská Odysea za vzděláním

Ale také za ochutnáváním různých evropských zemí v rámci projektu Erasmus+, vzdělávání pedagogických pracovníků. Dvacet pedagogů MGO věnovalo črnáct dní z letošních prázdnin sebevzdělávání na jazykových kurzech na Tenerife a Maltě, ve Španělsku, Irsku a Rakousku. Na co nejvíc vzpomínají?

Číst celý příspěvek

Co je v životě opravdu důležité

Jak jste si možná všimli, na naší škole probíhá projekt Erasmus +, jazykové pobyty pro vyučující. Zároveň usilujeme o to, abychom i studentům nabídli možnost zúčastnit se mobilit v rámci Erasmu +. Pracujeme na akreditaci, která by celý složitý proces získání grantů zjednodušila a zajistila trvání programu do roku 2027. Mezitím jsem se stali spolu s šesti evropskými školami partnery v projektu Erasmus +, Partnerství škol. S Ebru Ozkan, hlavní koordinátorkou z turecké střední školy jsme ladily detaily žádosti a v tom nás všechny šokovala neuvěřitelná zpráva o zemětřesení v Turecku. Snažila jsme se okamžitě zjistit, jak tragédie zasáhla naše turecké partnery. Ráda bych se s vámi podělila o odpověď, která přišla až po dlouhých deseti dnech:

 

Číst celý příspěvek

Erasmus+ Krátkodobé projekty pro mobilitu zaměstnaců školy


První vlaštovky, tedy Petra Moravcová, Kateřina Kolářová a Petra Zvoníčková, zahájily odletem do teplých krajin maltských první část projektu Erasmus+.

Absolvováním kurzu CLIL (Content Language Integrated Learning) získaly odborné znalosti a také zajímavé podněty a tipy týkající se využití cizích jazyků ve výuce odborných předmětů. Měly možnost proniknout do tajů této inovativní metody, která rozvíjí moderní trend, a to obsahově i jazykově integrované vyučování.

V následujících 18 měsících bude mít dalších 27 vyučujících možnost zdokonalit své jazykové i odborné znalosti na kurzech nejen na Maltě, ale i v Irsku, Něměcku, Rakousku a Španělsku. Věříme, že aplikování metody CLIL přinese rozvoj kognitivních dovedností studentů, přirozené a smysluplné používání jazyka a zatraktivnění výuky

Ozvěny z Madeiry

Tým MGO ve složení Petra Moravcová, Kamil Maschke, ředitelka MGO Monika Klapková a statutární zástupce Milan Pobořil se s vámi podělí o osobní postřehy:

Poprvé jsme se jako vedení zúčastnili programu ERASMUS+, abychom zjistili, jak to probíhá, jaké to má přínosy pro školu a abychom navázali spolupráci s dalšími školami v zahraničí. Důvodů, proč realizovat projekty jako je ERASMUS+ je mnoho, poznali jsme, jak probíhá výuka a jaký je školský systém v zahraničí, inspirovali jsme se výukovými metodami našich partnerů a také jsme se procvičili v angličtině.

Číst celý příspěvek