Zahraničí

Pozdrav z USA

Milí učitelé,
po dlouhé době se mi konečně naskytla příležitost k sepsání tohoto pozdravného dopisu. Žiji v USA v Ohiu na campusu. Život zde je velmi hektický a většina dnů je tak nabitá, že svůj pokoj vidím ráno a poté až večer. Americký styl života mě velmi naplňuje především svými delikátními a unikátními rozdíly v porovnání s Evropou. Každý den je pro mě dnem který mě vždy uchvátí něčím novým, což je úžasné.
Do jarního semestru jsem si dal cíl úspěšně vstoupit do mého vysněného bratrstva Sigma Zeta (ΣZ), což se mi také podařilo. V tomto spolku v podstatě od začátku trávím většinu svého volného času a jsem moc šťastný, že jsem se konečně mohl stát jeho 24. členem. Vstup do takového spolku je v podstatě tří až čtyř týdenní „vojna“, během které si člověk mnohdy sáhne až na pokraj svých sil. Ne nadarmo se této sezóně „zkoušek“ říká „nejlepší měsíc života, který nikdy nebudete chtít prožít znovu.“ Mít vůbec možnost si něčím takovým projít bylo něco naprosto nepředstavitelného, ale úžasného. Samotný vstup do spolku mi s sebou přinesl mnoho lekcí, které jistě ocením do konce svého života.

Číst celý příspěvek

Comenius – pojeďte s námi do Rumunska

EU_flag_LLP_CS_01–538×160
S koncem školního roku už vyhlížíme druhý rok projektu Comenius. 20. – 27. 9. 2014 se chystáme do polské Czestochowe www.sienkiewicz.czest.pl a zároveň připravujeme další podzimní setkání organizované 8. – 15. 11. 2014 rumunskou střední školou v městě Buzau www.eminescubuzau.ro. Jedna z aktivit, na které pracuje všech osm škol, spočívá ve vydání kuchařky s nejoblíbenějšími národními recepty jednotlivých zemí. Pokud máte zájem zúčastnit se „rumunského“ týdne, připravte si váš oblíbený recept typický pro českou (slezskou) kuchyni – vypracujte pracovní postup v angličtině, přiložte fotodokumentaci a zašlete do konce srpna na moravcovap@mgopava.cz.

Ve fantazii se meze nekladou!