Ze školního Boulder poháru vezeme zlato

Bouldering je druh lezení na nízké skále, či umělé stěně jen do několika metrů výšky a je provozován bez lana. Jištění probíhá pouze měkkou podložkou položenou na zemi. Díky tomu, že je tento druh lezení krátký, je celá trasa nahuštěna do několika málo velmi technicky obtížných kroků.

Číst celý příspěvek

Získali jsme bronz na mistrovství republiky v přespolním běhu

Dne 9. října se konalo finále Moravskoslezského kraje základních a středních škol v přespolním běhu. Na základě vítězství v okresním finále se tohoto klání zúčastnila i obě družstva Mendelova gymnázia. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo chlapců, které v krajské konkurenci jednoznačně zvítězilo. Opavští gymnazisté suverénně opanovali i pořadí jednotlivců, když v cíli obsadili první čtyři místa v pořadí: 1. Vít Čech, 2. Adam Valík, 3. Jiří Kostka, 4. Ondřej Vajda. Družstvo doplnili Jakub Knitl (6.) a Vojtěch Skalička (10.). Tým sestavený z atletů a orientačních běžců měl velké ambice i na republikovém finále, které proběhlo 17. 10. 2019 v Hradci Králové. Velkou motivací byl i fakt, že vítěz z Hradce pojede na MS v přespolním běhu.

Naši běžci doběhli pro stříbra

Dne 13. 10. jsme se vydali do Třince na krajské kolo v přespolním běhu, kam jsme se kvalifikovali po vítězství v kole okresním. Pro naši kategorii byla připravena 5 km trať v třineckém lesoparku, která však spíše připomínala závod typu Spartan race či Army run, protože jak často člověk při běhu přelézá klády? Jen podlézání ostnatých drátů chybělo. Po vynikajícím výkonu všech zúčastněných, jsme se umístili na výborném druhém místě hned za favorizovaným gymnáziem Třinec.