Sport

Malá Morávka

Babí léto na sebe nechávalo čekat, přesto se 6. A rozhodla strávit tři zářijové dny v přírodě Jeseníků. V deštivých dnech se věnovali její žáci mykologii, jako úkol do biologie se k focení hodily i muchomůrky. Při této činnosti museli mírně posilovat, což se hodilo při turistickém výletu do Karlovy Studánky. Naopak duševní síly si účastníci exkurze změřili v rámci kvízů a her. Nejen díky skvělému zázemí dobře zvoleného penzionu tak byli všichni s náplní společně stráveného času jistě velmi spokojeni.

Sportujeme netradičně, učíme se „létat“

V úterý 26. dubna měli naši studenti jedinečnou příležitost přiblížit se „létání“. Prostřednictvím ukázkového workshopu si mohli vyzkoušet méně známý kolektivní sport ultimate frisbee. Létající talíř, který se při tomto sportu používá má výborné letové vlastnosti, ve vzduchu se dokáže udržet až neuvěřitelně dlouho. Pohled na něj v nás může vyvolat dojem, že létat je tak snadné. Tento mladý sport si získává stále více fanoušků po celém světě. Ve spolupráci s Českou asociací létajícího disku jsme si jej mohli vyzkoušet i u nás v Opavě. Pod vedením zkušených instruktorů se přihlášení studenti učili základním odhodovým způsobům, které jsou ke hře zapotřebí, poté si vyzkoušeli hru samotnou.

Číst celý příspěvek

Se školou na golf

 

Dne 7. října proběhly v Zámeckém golfovém klubu v Kravařích ukázkové hodiny golfu v rámci projektu České golfové federace (ČGF) „Se školou na golf“. Ukázky proběhly pod záštitou a za finanční podpory ČGF a zároveň za pomoci ZGCK Kravaře. Cílem tohoto projektu bylo zábavnou a hravou formou oslovit žáky středních, základních a mateřských škol, k tomu, aby získali povědomí o tom, co to golf vlastně je, že se nejedná o sport pro horních deset tisíc, ale o krásný a celoživotní zážitek v přírodě, který spolu mohou hrát i rozdílné generace hráčů.

Číst celý příspěvek

1. C na lyžáku

Ve dnech 17.–23.1. proběhl lyžařský kurz třídy 1.C pod vedením skvělých kantorů-pan učitel Aleš Staněk, Daniel Vítek a Zbyněk Nesvadba. Po naplnění celého autobusu jsme úspěšně vyrazili poznat krásy českých hor. Pobyt nám poskytla jeden z nejvýše položených hotelů v ČR-sporthotel Kurzovní, který se nachází přímo v srdci Národní přírodní rezervace Praděd v CHKO Jeseníky.

Číst celý příspěvek