Parlament MGO

Studenti si zvolili členy Parlamentu MGO

Ve dnech 21. a 22. října probíhaly vůbec první volby do Parlamentu MGO, na jejichž základě měli studenti celé školy příležitost rozhodnout o tom, kdo je bude reprezentovat a představovat jejich hlas ve školním roce 2021/2022. Kandidovalo celkem 18 kandidátů z nižšího i vyššího gymnázia. Voleb se i zúčastnila podstatná část studentů – před volební místností ve Studovně se o přestávkách pravidelně tvořily obrovské fronty, přičemž svůj hlasovací lístek nakonec odevzdalo 62,1 % studentů MGO.

Číst celý příspěvek

Studentské volby do poslanecké sněmovny

Jak je již na naší škole tradicí, Parlament MGO ve dnech 21. a 22. září pořádal studentské volby do Poslanecké sněmovny ČR, letos pod záštitou organizace Člověk v tísni (při vzdělávacím programu JSNS). Celkem bylo odevzdáno 165 volebních lístků, volební účast tedy činila 42,5 %.

Číst celý příspěvek

Mendlácký jarmark a pomoc jižní Moravě

Mendlácký jarmark ukázal výrobky talentovaných studentů a přitom pomohl jižní Moravě – vybrali jsme 8400 Kč.

Když se Parlament MGO rozhodl na závěr školního roku uspořádat vůbec první Mendlácký jarmark, za projektem stála poměrně jednoduchá myšlenka. Chtěli jsme ukázat, že studenti naší školy excelují i v jiných věcech než jsou studium či různé soutěže. Věřili jsme, že se mezi našimi žáky skrývá obrovská řada zručných lidí, a rozhodli jsme se jim poskytnout prostor. A naše očekávání se rozhodně naplnila.

Číst celý příspěvek

Stanovy Parlamentu Mendelova gymnázia

Přestože nám dokázala pandemie pořádně zkomplikovat práci, Parlament MGO se během posledních měsíců rozhodně nezastavil a i nadále pracuje na zlepšení školní atmosféry – a to hned několika způsoby. Jednak náš čas již klasicky věnujeme celoškolním akcím typu tradičního Přednáškového dne, které budeme samozřejmě pořádat i nadále (už brzy se můžete těšit na několik nových projektů).

Číst celý příspěvek

Parlament MGO zjišťoval, jak studenti hodnotí distanční výuku…

Celý letošní rok nesmazatelně poznamenala koronavirová pandemie, která se dotkla každého z nás. Jednu z největších změn však určitě zaznamenali studenti, kteří se museli přesunout ze škol k domácím počítačům. Parlament MGO přišel s rozsáhlou anketou, ve které se žáci Mendláku mohli k distanční výuce vyjádřit a poskytnout cennou zpětnou vazbu vedení školy a učitelům.

Číst celý příspěvek

Proběhl již 4. ročník Přednáškového dne

Dne 19.12. proběhl na škole již čtvrtý ročník Přednáškového dne, který organizuje Parlament MGO. Na dopoledne si připravilo 20 současných, ale i bývalých studentů Mendelova gymnázia přednášku pro své spolužáky. Přednáškový den má jako hlavní cíl umožnit studentům, aby mohli nejen svým vrstevníkům, ale i učitelům ukázat, o co se zajímají, na čem pracují atd.

Číst celý příspěvek