Mládež ČČK

I během letošní Noci vědců jsme hořeli pro vědu

Tématem letošního ročníku Noci vědců bylo Tajemství. O ty své se s návštěvníky podělili studenti a pedagogové gymnázia včera večer. Kdo dorazil před Brain Fitness Matematického ústavu v Opavě, dostal možnost projít několik stanovišť a vyluštit záhadu. Na přípravě a realizaci celé akce se podíleli studenti biologických, chemických a fyzikálních seminářů, vyučující (Hana Bartošíková, Kateřina Dlouhá, Karolína Jankovská, Barbora Bitomská a Adam Štastný) a také naši členové Mládeže Českého červeného kříže (studenti i absolventi MGO). Všem organizátorům velice děkujeme a těšíme se na další ročník.

Mládež MGO školí žáky základních škol

V úterý 7. 2. 2023 se uskutečnil Projektový den Českého červeného kříže v ZŠ Kravaře Kouty. Mládež MGO zde připravila 5 stanovišť, na kterých se žáci vždy po 45 minutách prostřídali. Aby byla akce co nejvíce efektivní, přizpůsobili naši mladí zdravotníci formu sdělení konkrétní věkové kategorii dětí (od 1. po 5. třídu ZŠ), což usnadnilo komunikaci a porozumění předávaných zkušeností. Děti kromě praktického nácviku první pomoci při ošetření různých druhů zranění trénovaly, jak se zachovat, když se stanou svědkem situace, která vyžaduje první pomoc. Kam mají zavolat, co mají do telefonu sdělit a také, jak dbát o vlastní bezpečí. Žáci se také dozvěděli, proč si mají dávat pozor na čivavy nebo na jakém principu funguje aplikace Záchranka a proč je dobré ji mít v telefonu.

Číst celý příspěvek

Chemické divadlo znovu ožilo

Tradiční akcí na Mendelově gymnáziu byl každoročně Mikuláš pro chemiky. Zábavný program plný efektních chemických pokusů a zábavných scének se poprvé objevil na gymnáziu v roce 2008 a v roce 2019 proběhl 11. ročník. Vše bylo ukončeno nástupem proticovidových opatření. V letošním roce, v pondělí 5. 12. opět vystoupili naši mladí chemici jako čerti, čertice a andělé, aby efektními chemickými pokusy pobavili děti z Klubu nadaných děti Mensy při ZŠ Englišova Opava.

Číst celý příspěvek