Matematika

V krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9 budeme mít 5 zástupců

Řešitelé 73. ročníku MO kat. Z9

V okresním kole 73. ročníku Matematické olympiády kategorie Z9 jsme navázali na loňský úspěch, který se nám dokonce podařilo překonat, když postup do krajského kola vybojovalo hned pět našich žáků z kvarty (4. A).

Stejně jako v minulém ročníku se můžeme pyšnit jedním vítězstvím. Barbora Nociarová neztratila ani jediný bod a umístila se tak na 1.–5. místě.

Dalšími úspěšnými řešiteli, kterých máme v kategorii Z9 ještě o jednoho více než před rokem, se stali Nikol Mlíchová, Jan Cetl, Nina Chodurová a Richard Berkus.

Gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a držíme palce v krajském kole, které se bude konat koncem března.

Patrik Štencel opět (a dokonce dvakrát) postoupil do celostátního finále!

Matematická olympiáda se letos koná po třiasedmdesáté. Krajské kolo kategorie A této nejprestižnější a nejstarší předmětové soutěže určené především pro studenty 3. a 4. ročníků se konalo 16. 1. 2024 v Ostravě. Z celkového počtu 30ti účastníků měla naše škola 9 želízek v ohni, dvě další postupující se soutěže nemohly zúčastnit.

Číst celý příspěvek

Vzpomínka na matematickou soutěž MASO

Zábavnou matematickou soutěž MASO pořádá MFF Karlovy univerzity pro žáky nižšího gymnázia. V Moravskoslezském kraji tuto soutěž zajišťují studenti naší školy. Také v tomto školním roce jsme tedy její podzimní verzi uskutečnili v aule Slezské univerzity. Zájem je ovšem velký a kapacita omezená, proto jsme soutěž ještě jednou zopakovali pro všechny zájemce z našeho nižšího gymnázia.

Číst celý příspěvek

Jak to máme s finanční gramotností?

Finanční gramotnost je mezinárodní soutěž určená pro žáky nižšího a vyššího stupně středních škol. Jejím cílem je zvýšení povědomí mladé generace v oblasti financí a ekonomie. Studenti nižšího gymnázia a vybraní studenti vyššího vyplňovali online testy, z kterých se vygenerovali ti nejúspěšnější. V nejvyšší kategorii okresního kola soutěžili tito studenti: Jakub Černohorský (4. D), Arnošt Heibel (4. C) a Matěj Nevrlý (1. B). Tento tým zvítězil a postupuje do krajského kola soutěže. Gratulujeme a držíme palce!

Číst celý příspěvek

Olympionikům držíme palce!

Ze školního kola Matematické olympiády kategorie A postoupilo do krajského kola, které se bude konat příští týden 16. 1. 2024 v Ostravě, hned 11 soutěžících. Na prvním místě se umístili se shodným a také maximálním počtem bodů Patrik Štencel z 3. C a František Janošík z 8. A. Výsledkovou listinu naleznete zde. Všem postupujícím držíme palce!

Úspěch v mezinárodní soutěži Vědecký čtyřboj

Vědecký čtyřboj je mezinárodní přírodovědná soutěž pro čtyřčlenné týmy českých a slovenských středoškoláků, kterou organizují studenti Gymnázia Ostrava-Zábřeh. Každoročně se studenti utkají online v těchto disciplínách: v matematice, v chemii, v biologii a ve fyzice. V konkurenci 237 středoškolských týmů z České i ze Slovenské republiky se náš tým Kladívkaři + Milča z 8. A třídy ve složení Matěj Mik, Milena Gráfová, Albert Vlček a Jan Gilík umístil na velmi pěkném 16. místě.

Číst celý příspěvek