Debatní klub MGO

Z Olomouce si přivážíme debatní zlato

Ve dnech 15.–6.6. se naše studentka Marie Heidrová (6.A) zúčastnila experimentálního turnaji v Olomouci. Společně se svými spoludebatéry z Národního týmu tak debatovala na teze o problematikách povinné vojenské služby či uměleckých oceněních. Hlavním účelem turnaje bylo prozkoumat fungování nového debatního formátu, který náš debatní klub poctivě piluje již několik tréninků, a podle výsledků věříme že úspěšně. Společně s debatéry z GJŠ v Přerově a Open Gate gymnázia se tým s naší reprezentantkou umístil na 1. místě. Také individuálně jsme zazářili – z Olomouce jsme si Marie přivezla zlatou příčku nejlepšího mluvčího. Věříme, že naše úspěchy budou pokračovat i během Mistrovství světa v debatování a příští sezónu.

Naše delegace na Pražském studentském summitu

Ve dnech 4. –7. dubna se naše studentky zúčastnily závěrečné konference Pražského studentského summitu v Kongresovém centru Praha. I letos jsme navázali na náš každoroční trend, kdy se této rozsáhlé simulace jednání mezinárodních organizací více studentů.

Číst celý příspěvek

Náš debatní klub je opět 2. nejlepší v republice

Debatní klub se opět vydal ve dnech 26.–29.4. 2024 reprezentovat naši školu na finále Debatní ligy a Debate League. Do top 12 týmů po celoroční snaze v české části soutěže postoupily hned dva opavské – The Opavians (Tadeáš Foldyna, Michael Kramář, Kristýna Bohlová) a Colloqueens (Marie Heidrová, Tereza Teplanská, Nora Tenglerová, Adéla Vaňková). Po vyřazovacích kolech se do semifinále dostaly Colloqueens, které po napínavé debatě postoupily až do samotného velkého finále v Malém sále Poslanecké sněmovny ČR. Obhajovaly tezi ve znění Západní demokracie by měly omezit vliv Číny ve světě, kde bohužel podlehly soupeřům ze Šlapanic a staly se tak vicemistryněmi, což je i tak obrovský úspěch (letos se DL zúčastnilo 71 týmů). Dařilo se nám také individuálně, mezi nejlepšími řečníky máme hned 2 studentky, Marii Heidrovou (6. místo) a Kristýnu Bohlovou (8. místo).

Číst celý příspěvek

Vyhráli jsme Třetí turnaj Debate League

Ve dnech 23.–25.2.2024 se náš debatní klub zúčastnil posledního kvalifikačního turnaje soutěže Debate League. Naše tři týmy tak anglicky debatovaly na teze o nevýhodách hormonální antikoncepce či vlivu Číny ve světě, a porvaly se s nimi vskutku skvěle.

Tým Edgar Allan (Kristýna Bohlová, Marie Heidrová, Tereza Teplanská) vyhrál všechna kola a obsadil tak skvělou zlatou příčku. Tímto triumfem si také zajistil postup do finále, kde se utkají s dalšími 5 postupujícími týmy ligy.

Číst celý příspěvek

Debatní úspěchy v hanáckých Athénách

Od pátku do neděle k 26. – 28. lednu v prostorech Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži proběhl druhý turnaj debatní ligy.

177 debatérů soupeřilo s náročnou tezí „Západní demokracie by měly omezit vliv Číny ve světě“ a také o tématech provázaných se zdravím a sociálními sítěmi.

Nejlépe se umístil se čtyřmi vyhranými debatami tým našich nováčků (Michal Kramář,
Tadeáš Foldyna) v čele se zkušenou trenérkou Kristýnou Bohlovou, na krásném pátém místě. Hned o příčku pod nimi skončily Colloqueens (Marie Heidrová, Adéla Vaňková, Tereza Teplanská, Nora Tenglerová), také se čtyřmi výhrami. Týmy Druhé vědomí čet dží pí tý a Makarony se sýrem si z debat odnesly mnoho nových zážitků a zkušeností, které jistě využijí na následujících turnajích.

Číst celý příspěvek