DARUJEŠ? NE?! MY … ANO!

Přidej se k nám a daruj krev!

Studentky biologického semináře vytvořily první motivační plakáty k letošní dárcovské kampani DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Tato plakátová tvorba navázala na besedu pana primáře Stejskala, který s našimi studenty nedávno debatoval nad tématem dárcovství krve a plazmy. Brzy nás čekají společné odběry, přidejte se k nám a darujte!

Opět rozjíždíme dárcovskou kampaň

Začíná další ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! Tato kampaň má za cíl přilákat mladé dárce krve, krevní plazmy a dobrovolníky, kteří se chtějí zapsat do registru dárců kostní dřeně. Začátek kampaně je vždy spojen s besedou, kdy s našimi studenty debatuje MUDr. Lukáš Stejskal, primář Hematologicko-Transfúzního oddělení Slezské nemocnice v Opavě.

Číst celý příspěvek

Děkujeme našim prvodárcům

Spolupráce mezi Mendelovým gymnáziem a Hematologicko-transfúzním oddělením Slezské nemocnice úspěšně pokračuje. Součástí tradiční školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! je i společné darování krve, které navazuje na besedu s panem primářem Stejskalem. K dnešnímu dni máme za sebou dvě společná prvodarování. Ve společném darování budeme pokračovat i nadále.
Děkujeme všem zaměstnancům oddělení za jejich úžasný a empatický přístup. Jste skvělí.
A co vzkázat na závěr? Darujte! Má to smysl. Naši studenti darují krev pravidelně již od roku 2017. Přidejte se k nám a pomozte tak pacientům v nemocnicích v Opavě a v Krnově. Děkujeme.

Letošní ročník dárcovské kampaně se rozjíždí

V letošním školním roce se uskuteční 5. ročník dárcovské kampaně DARUJEŠ? NE?! MYANO!

V tomto týdnu nás navštívil primář Hematologicko-Transfúzního oddělení MUDr. Lukáš Stejskal. Setkal se se studenty 3. a 4. ročníků. V rámci besedy nás seznámil s možností dárcovství krve a krevní plazmy a pohovořil o projektu dárcovství kostní dřeně. Tato beseda byla naplánována tak, aby poskytla odpovědi na otázky, které mají pomoci v rozhodování.

Věříme, že se k našim stávajícím dárcům přidají i ti noví. Od 3. 3. 2022 je možné se zapisovat na seznam dobrovolných dárců. Naleznete jej u dveří kabinetu biologie. Poté dle počtu dárců naplánujeme společný odběr.

Číst celý příspěvek

Pátý ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO! začíná

V letošním roce se uskuteční 5. ročník školní kampaně DARUJEŠ? NE?! MY … ANO!

Po covidové pauze začínáme tradičně besedou o dárcovství krve, plazmy a kostní dřeně se zástupci Hematologicko-Transfúzního oddělení SNO.

Besedy se uskuteční v chemické posluchárně dle následujícího harmonogramu:

  • úterý 1. 3. 2022 10.00–11.00 (3. C, 4. C, 7. A)
  • úterý 1. 3. 2022 11.00–12.00 (3. B, 3. D, 4. B)
  • středa 2. 3. 2022 10.00–11.00 (4. D, 8. A)

Pokud se chcete stát prvodárcem a hledáte odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s dárcovstvím trápí, je beseda tou pravou příležitostí k tomu, abyste se zeptali na vše, co vás zajímá. Brzy totiž budeme plánovat další společný odběr našich gympláků na oddělení HTO SNO. A budeme velice rádi, když se ke stávajícím mendláckým dárcům přidáte.

V případě dotazů ohledně akce se obracejte na paní Bitomskou.

Daruješ? Ne?! My jsme darovali.

Skupina 20 studentů darovala krev na Hematologicko-Transfúzním oddělení v Opavě. Akce plánovaná dlouho dopředu proběhla koronavirové krizi navzdory. Dle předem zvoleného časového harmonogramu docházeli mendláci na oddělení, kde odevzdávali svých 450ml krve. Nemocnice nyní nejvíce potřebuje krevní skupiny 0– a A-. Vzhledem k bezpečnostním opatřením je nutné, aby se dárci krve a plazmy nejdříve telefonicky „objednávali“. Nezapomeňte, pokud chcete darovat krev, musíte být stoprocentně zdraví a také nesmíte být v karanténě kvůli koronavirové infekci. Jak probíhal odběr se můžete podívat ve videu televize Polar a do fotogalerie.