Cizí jazyky

Španělský krátkometrážní film okouzlil porotu

Obrovským úspěchem, kterým se mohou pyšnit naše studentky 7.A Natálie Mertová, Tereza Klásková a Kateřina Šlosarová, je výhra první ceny soutěže španělské ambasády v Praze. Již před nedávnem jsme informovali o tom, že studentky film natáčely, nyní již ale můžeme gratulovat k výhře, kterou je týdenní studijní pobyt ve španělské Salamance.

Pokud jste film ještě neviděli, můžete jej zhlédnout pod tímto odkazem: https://youtu.be/bFCAp9ppuxQ

Odkaz na FB ambasády s výsledky: https://fb.watch/kZmGCIMuZ-/

Mgr. Petra Zvoníčková

Mladé filmařky

Studentky 7. A Natálie Mertová, Kateřina Šlosarová a Tereza Klásková se rozhodly zúčastnit soutěže organizované španělskou ambasádou v Praze a natočily krátkometrážní film, který je inspirován životem Galy Dalí, manželky slavného surrealistického malíře Salvadora Dalího.

Číst celý příspěvek

Tvořivost našich žáků nezná mezí

Když jsme v tercii v angličtině narazili na téma reklama, nabízelo se pochopitelně zadání „Vytvořte vlastní reklamu na jakýkoli produkt.“ To není nic objevného. Pokaždé mě ale mile překvapí, jaké schopnosti se v našich žácích skrývají. Aniž by se zabývali studiem marketingu či reklamy, dovedli vytvořit reklamy, které za profesionály nezůstávají pozadu. Užili jsme si scénky, slyšeli reklamu do rádia a viděli několik klipů. Studenti vymýšleli vtipné slogany, vytvářeli animace, učili se pracovat se zvukem, videem a do toho procvičovali angličtinu. Na závěr aspoň dvě ukázky: reklama do rádia a reklamní shot.

Autorka: Kamila Zápecová