Cizí jazyky

Naše absolventka má zlato!

Letošní maturantka Vendula Obrusníková z 8.A převzala z rukou prince Edwarda zlaté ocenění. Absolvovala totiž program Cena vévody z Edinburghu. Prestižní ocenění se předávalo dne 24. 5. na slavnostním ceremoniálu v Praze.

Chcete se také zapojit do programu DofE? Již od září budeme program rozbíhat a poskytovat i v naší škole. Bližší info bude brzy zveřejněno na webu MGO i sociálních sítích.

Mgr. Petra Zvoníčková

www.dofe.cz

https://www.facebook.com/dofeczech

Španělský krátkometrážní film okouzlil porotu

Obrovským úspěchem, kterým se mohou pyšnit naše studentky 7.A Natálie Mertová, Tereza Klásková a Kateřina Šlosarová, je výhra první ceny soutěže španělské ambasády v Praze. Již před nedávnem jsme informovali o tom, že studentky film natáčely, nyní již ale můžeme gratulovat k výhře, kterou je týdenní studijní pobyt ve španělské Salamance.

Pokud jste film ještě neviděli, můžete jej zhlédnout pod tímto odkazem: https://youtu.be/bFCAp9ppuxQ

Odkaz na FB ambasády s výsledky: https://fb.watch/kZmGCIMuZ-/

Mgr. Petra Zvoníčková

Mladé filmařky

Studentky 7. A Natálie Mertová, Kateřina Šlosarová a Tereza Klásková se rozhodly zúčastnit soutěže organizované španělskou ambasádou v Praze a natočily krátkometrážní film, který je inspirován životem Galy Dalí, manželky slavného surrealistického malíře Salvadora Dalího.

Číst celý příspěvek

Na angličtinu můžeme být hrdí

Dne 25. 4. 2023 se na naší škole žáci 2. A (druhý ročník osmiletého gymnázia – odpovídá sedmé třídě ZŠ) zúčastnili testování v anglickém jazyce. Máme-li možnost, vždy se k takovým projektům přidáme, protože žák i učitel chtějí vědět, jaké úrovně znalost jazyka našich studentů dosáhla. Hodinový test se zaměřuje na čtenářskou gramotnost, poslechové kompetence a užití jazyka v kontextu. S výsledky můžeme být více než spokojeni. Z celkového počtu 27 žáků polovina s přehledem potvrdila úroveň A2. Je to úroveň, kterou evropský referenční rámec považuje za úroveň běžně dosahovanou na konci základní školy, tedy v deváté třídě. Co je ale skvělý výsledek, je, že druhá polovina žáků dosáhla úrovně B1, což je ta, které se má dosahovat na konci střední školy!!!

Číst celý příspěvek

„Stačí MGO, vás všichni všude znají.“

… zněla odpověď u prezence krajského kola olympiády v angličtině, zda máme ke jménu uvést Mendelovo gymnázium Opava nebo jen MGO.

Poslední dubnový pátek byl v Ostravě slunný den a Nela Žaliová (3.A) s Alexandrou Martínkovou (6.A) jej strávily soutěžením. Ve velmi kvalitní konkurenci získala Nela páté místo a Saška dokonce pomyslnou stříbrnou medaili. Co obě dívky překvapilo, byla obtížnost poslechového testu a to, že měly jen jen jednu šanci na zachycení správných odpovědí.

Oběma studentkám blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy, jíž potvrdily větu z titulku.

Tvořivost našich žáků nezná mezí

Když jsme v tercii v angličtině narazili na téma reklama, nabízelo se pochopitelně zadání „Vytvořte vlastní reklamu na jakýkoli produkt.“ To není nic objevného. Pokaždé mě ale mile překvapí, jaké schopnosti se v našich žácích skrývají. Aniž by se zabývali studiem marketingu či reklamy, dovedli vytvořit reklamy, které za profesionály nezůstávají pozadu. Užili jsme si scénky, slyšeli reklamu do rádia a viděli několik klipů. Studenti vymýšleli vtipné slogany, vytvářeli animace, učili se pracovat se zvukem, videem a do toho procvičovali angličtinu. Na závěr aspoň dvě ukázky: reklama do rádia a reklamní shot.

Autorka: Kamila Zápecová