Anglický jazyk

Motýlek v dlani ve fotografiích

Tradiční charitativní koncert Motýlek v dlani, který proběhl letos 19. dubna v sále Minoritského kláštera byl letos netradiční. V rámci koncertu se totiž uskutečnil slavnostní křest Almanachu ke 140. výročí vzniku prvního českého gymnázia na Opavsku. Pan učitel Wiltsch pořídil z akce krásné fotky, které nám tuto slavnost připomenou.

Krajské kolo soutěže v angličtině je zdárně za námi

Posilnění velikonočním beránkem jsme se hned v úterý 2.dubna vydali na cestu do ostravského Střediska volného času, kde se pořádalo krajské kolo soutěže v anglickém jazyce. Náš okres reprezentovali Jan Štěpánek (3.C) za kategorii gymnázia a Nela Žaliová (4.A) za víceletá gymnázia. Do milované Opavy jsme se vrátili s novými zkušenostmi, zážitky a Nela dokonce s diplomem za 3.místo! Oběma našim studentům děkujeme a z celého srdce gratulujeme.

Číst celý příspěvek

DofE aneb Svačinu nech doma

Dne 11.3. 2024 se na Mendelově gymnáziu v Opavě uskutečnila akce „Svačinu nech doma“ na počest výročí jednoho roku od jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévody z Edinburgu. Několik účastníků DofE si ráno trochu přivstalo a na celé dopoledne proměnilo studovnu v malý obchůdek. Své výtvory přinesli nejen studenti, ale i učitelé. Náš stánek s občerstvením byl otevřený ještě před začátkem vyučování a už tehdy se začala tvořit dlouhá řada.

Číst celý příspěvek

SVAČINU NECH DOMA

Dne 11. 3. se bude konat happening na počest ročního výročí jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévodou z Edinburghu. Touto akcí chceme oslavit nejen našeho patrona, ale i klíčové hodnoty DofE programu jako je zájem o pomoc druhým, sounáležitost, odpovědnost a porozumění mezi lidmi. V rámci celého dne budete moci zakoupit sladké výrobky našich studentů a vyučujících. Celý výtěžek půjde na podporu mladého člověka z naší školy v obtížné životní situaci.

Stavte se za námi do studovny v průběhu celého dne a přispějte na dobrou věc! V pondělí 11. března se na vás budeme těšit,

vaši DOFÁCI 😊

They are the Champions

Únor je již tradičně měsícem soutěží, a proto se v úterý 20.2. sešli nejlepší angličtináři gymnázií okresu Opava, aby změřili své síly v písemném testu, poslechu a ústním projevu. Naši školu reprezentovali studenti Jan Štěpánek a Pavel Selingr, kteří prokázali, že ovládají tento světový jazyk slovem i písmem. Porota ocenila jejich schopnost poradit si nejen s testem na úrovni C1, ale především umění kreativně uchopit vylosované téma, bravurně popsat obrázek a závěrem sehrát situační roleplay. Výsledek? Pavel obsadil nádhernou stříbrnou pozici a Jan Štěpánek vybojoval první místo s postupem do krajského kola. Srdečně gratulujeme!!

Mluviti stříbro, mlčeti zlato v anglické soutěži rozhodně neplatí

Správně vyplnit Open Cloze, poradit si s Word Formation a Multiple Choice, oslnit porotu svým monologem na téma Shopping či Weather a nenechat se zaskočit žádnou otázkou porotců – to vše se povedlo našim reprezentantům v okresním kole Soutěže v anglickém jazyce pro kategorii VG II, která se konala 13.2. v SVČ Opava. Podle slov jednoho z porotců byl zadaný test na úrovni maturity, protože jinak by asi všichni vyhráli. To se ale nestalo. A tak stejně jako pohádky v Loutkovém divadle, má i náš výlet tamtéž šťastný konec. Jan Valík z 3.A získal stříbro, Nela Žaliová ze 4.A je zlatá a postupuje do krajského kola. Oběma děkujeme a upřímně gratulujeme!