Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Když slova nejsou překážkou, aneb šifra mistrů lingvistiky

Když slova nejsou překážkou, aneb šifra mistrů lingvistiky



Datum konání:
18. 4. 2026

Završením letošního ročníku České lingvistické olympiády bylo ústřední kolo konané na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Naši školu v něm reprezentovali Katka BÁRTOVÁ z 2.C a Jonáš KOKOŘ z 3.B.

Účastníci měli za úkol pokusit se vyřešit čtyři náročné úlohy. Jak je u lingvistiky zvykem, k řešení je nezbytné zapojit logické myšlení spolu se schopnostmi rozpoznat jazykové vazby nebo typické stavební prvky jazyků. Blíže viz Úlohy | Česká lingvistická olympiáda.

Oba naši studenti vybojovali úctyhodná umístění – Katka obsadila úžasné 18. místo a Jonáš letošní ročník zakončil krásným 42. místem. Tato výborná umístění ještě lépe vyniknou, uvědomíme-li si, že se letos České lingvistické olympiády zúčastnilo 2998 studentů a do ústředního kola postoupilo 56 nejlepších.

Katce a Jonášovi upřímně blahopřejeme ke krásným výsledkům a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy!