Mendelovo gymnázium v Opavě

Přijímací řízení 2024

Milí uchazeči o studium na našem gymnáziu,

zveřejňujeme kompletní informace k podávání přihlášek. Další informace včetně kritérií příjímacího řízení naleznete zde.

Výuka češtiny pro cizince

Úterý: 12.15–13.45 (pracující); středa:15.00–16.30 (žáci), čtvrtek:11.00–12.30 (žáci) vždy v učebně 4. B.

Další informace:

  • Nestihli jste den otevřených dveří na Mendelově gymnáziu v Opavě? Nevadí, navštivte naši školu virtuálně.
  • Podívejte se také na zajímavé videorozhovory s našimi studenty.
  • Orientační plán školy 2023/24 a další dokumenty a formuláře pro žádosti naleznete zde. (web školy / O škole / Dokumenty ke stažení).

V krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9 budeme mít 5 zástupců

Řešitelé 73. ročníku MO kat. Z9

V okresním kole 73. ročníku Matematické olympiády kategorie Z9 jsme navázali na loňský úspěch, který se nám dokonce podařilo překonat, když postup do krajského kola vybojovalo hned pět našich žáků z kvarty (4. A).

Stejně jako v minulém ročníku se můžeme pyšnit jedním vítězstvím. Barbora Nociarová neztratila ani jediný bod a umístila se tak na 1.–5. místě.

Dalšími úspěšnými řešiteli, kterých máme v kategorii Z9 ještě o jednoho více než před rokem, se stali Nikol Mlíchová, Jan Cetl, Nina Chodurová a Richard Berkus.

Gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a držíme palce v krajském kole, které se bude konat koncem března.

SVAČINU NECH DOMA

Dne 11. 3. se bude konat happening na počest ročního výročí jmenování Jeho královské Výsosti prince Edwarda vévodou z Edinburghu. Touto akcí chceme oslavit nejen našeho patrona, ale i klíčové hodnoty DofE programu jako je zájem o pomoc druhým, sounáležitost, odpovědnost a porozumění mezi lidmi. V rámci celého dne budete moci zakoupit sladké výrobky našich studentů a vyučujících. Celý výtěžek půjde na podporu mladého člověka z naší školy v obtížné životní situaci.

Stavte se za námi do studovny v průběhu celého dne a přispějte na dobrou věc! V pondělí 11. března se na vás budeme těšit,

vaši DOFÁCI 😊

Patrik Štencel opět (a dokonce dvakrát) postoupil do celostátního finále!

Matematická olympiáda se letos koná po třiasedmdesáté. Krajské kolo kategorie A této nejprestižnější a nejstarší předmětové soutěže určené především pro studenty 3. a 4. ročníků se konalo 16. 1. 2024 v Ostravě. Z celkového počtu 30ti účastníků měla naše škola 9 želízek v ohni, dvě další postupující se soutěže nemohly zúčastnit.

Číst celý příspěvek

They are the Champions

Únor je již tradičně měsícem soutěží, a proto se v úterý 20.2. sešli nejlepší angličtináři gymnázií okresu Opava, aby změřili své síly v písemném testu, poslechu a ústním projevu. Naši školu reprezentovali studenti Jan Štěpánek a Pavel Selingr, kteří prokázali, že ovládají tento světový jazyk slovem i písmem. Porota ocenila jejich schopnost poradit si nejen s testem na úrovni C1, ale především umění kreativně uchopit vylosované téma, bravurně popsat obrázek a závěrem sehrát situační roleplay. Výsledek? Pavel obsadil nádhernou stříbrnou pozici a Jan Štěpánek vybojoval první místo s postupem do krajského kola. Srdečně gratulujeme!!

Zajímá Vás práce v reklamě?

V pondělí 19.2. k nám po roce zavítala Ing. Petra Juranová, aby se studenty besedovala o práci v reklamě, kde již více než 10 let pracuje. Studenti nejen posledního ročníku si vyslechli zajímavé informace, rady a zkušenosti. Beseda probíhala ve svižném tempu, v příjemném duchu a strávili jsme společně příjemných 90 minut. Petře moc děkujeme.