Dvě bronzové medaile pro naše gymnázium!

V pátek 19. 4. 2024 se v areálu Matematického ústavu Slezské univerzity uskutečnil Matematický Náboj, což je mezinárodní soutěž pro týmy středoškoláků složené z pěti členů, a výsledkově se našim studentům velmi dařilo.

Tato událost se koná každoročně nejen u nás, ale také v dalších jedenácti zemích, jako je Německo, Rakousko, Polsko, Maďarsko a Slovensko a další. Na začátku dvouhodinové soutěže obdrží týmy šest příkladů a jakmile jeden z nich úspěšně vyřeší, dostanou další. Vítězem se stává tým, který vyřeší nejvíce úloh. Úkoly vyžadují jak důvtip, tak invenci, jelikož nejsou pouhým použitím znalostí, ale především jejich kreativní aplikací.

Ve stejný čas soutěží ve dvou kategoriích více než 1200 týmů z celého světa. Naše gymnázium vyslalo celkem čtyři týmy, dva do mladší kategorie Junior (1. a 2. ročník) a dva do starší kategorie Senior (3. a 4. ročník). V mladší kategorii Junior se náš tým ve složení: Eva Martikánová (2. B), Magdaléna Gališová (2. B), Jan Kroutil (2. B), Pavel Selingr (1. D) a Marie Onderková (5. A) umístil na krásném 3. místě mezi týmy, které soutěžily v Opavě (15. místo v rámci celé ČR).

Také ve starší kategorii Senior náš tým ve složení: František Janošík (8. A), Milena Grafová (8. A), Kateřína Volná (3. B), Marek Chobot (4. D) a Tereza Teplanská (4. D) umístil na krásném 3. místě mezi týmy, které soutěžily v Opavě (11. místo v rámci celé ČR).

Druhý tým juniorů ve složení Bartoloměj Valtr (1. D), Martin Štedroň (1. D), Markéta Šimečková (Kvinta), Michael Kramař (Kvinta) a Eliška Valíková (Kvinta) obsadil 38. místo ze sta týmů a v rámci ČR a druhý tým seniorů ve složení Ondřej Vávra (4. D), Teo Bumbálek (Septima), Štěpán Lazecký (3. B), Petr Mikulík (Septima) a Hynek Čuška (Septima) skončil na 80. místě v rámci ČR.