PROJEKT AIESEC JE V PLNÉM PROUDU

Již po páté organizuje komise anglického jazyka týdenní pobyt zahraničních studentů na naší škole. Vysokoškolští stážisté z Indie, Turecka a Gruzie přijeli na naší školu, aby nám nejen popovídali o zajímavostech, kultuře a tradicích své země, ale aby převážně obohatili hodiny angličtiny jak studentům, tak učitelům.

A jak tuto zkušenost vnímají sami studenti?

Návštěva z Turecka se nám velice líbila. Nejen že jsme si mohli procvičit svoji angličtinu, ale také jsme měli příležitost se o tomto státě dozvědět informace, které se v běžných hodinách neprobírají. Sayra nám například povídala o místních slavnostech či zajímavých místech, která se v Turecku nacházejí. Povídání o její zemi bylo velmi motivující a jsme rádi, že si vybrala pro svůj pobyt právě naši zemi a zavítala k nám do třídy.

Kristián Křepel – 2.B

 

Hodiny se studenty z cizích států se nám moc líbily, bylo to příjemné ozvláštnění běžné výuky. Do našich hodin zavítaly studentky z Indie a Gruzie. Měli jsme tak příležitost lépe poznat jejich zemi, popovídat si s nimi o jejich kultuře, zvycích nebo také typickém národním jídle. Konverzací s nimi jsme si nejen zlepšili angličtinu, ale také se naučili pár nových slov v hindštině a v gruzínštině.

Lucie Válková, Tereza Šípková, Lilly Josefusová – 7.A