Bylo to MaSo!

Ve středu 10. 5. to bylo pořádné MaSo, neboli matematická soutěž, které se naše škola poprvé zúčastnila prezenčně, a dokonce ji i v Opavě sama pořádala. A musíme říci, že to naši studenti zvládli na jedničku. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně ZŠ a odpovídajících tříd gymnázia.

Proběhla v aule na Slezské univerzitě a z naší školy se jí zúčastnilo 5 týmů – Hovězí (Eliška Valíková, Markéta Šimečková, Marie Onderková – 4. A), Bruhmani (Michael Kramář, Tadeáš Vítek, Lukáš Míček – 4. A), Kapříci (Víťa Toman, Tadeáš Foldyna, Tomáš Hýža – 4. A), TWIN MÍL (Tomáš Chovanec, Jan Cetl, Štěpán Hoschna, Richard Berkus – 3. A) a v neposlední řadě tým NEON (Nina Chodurová, Emma Churavá, Nela Žaliová, Ondřej Zápeca – 3.A). Bohužel se ani jeden z našich týmů neumístil na stupních vítězů, přesto k tomu neměli vůbec daleko. Myslíme si, že tentokrát týmy nabraly cenné zkušenosti a příště to dotáhnou třeba i 1. místo. Soutěž MaSo se ve stejný čas pořádá i v jiných městech po celé ČR. Tento rok to bylo poprvé, kdy soutěž MaSo proběhla i u nás v Opavě a vděčíme za to především paní učitelce Kozlové a studentům nadšeným něco takového u nás zorganizovat. Dne 21. 4. jsme se s již zmíněnou paní učitelkou vydali na simulaci do Prahy, kde jsme zjistili, jak celá soutěž probíhá a co je pro organizování potřeba. Hned po příjezdu z Prahy jsme začali s přípravami. Dali jsme dohromady tým lidí, kteří nám chtěli pomoc s organizací a každý dostal určitou roli, kterou po celou dobu soutěže zastával. Všem pomocníkům mockrát děkujeme za pomoc při organizování, protože bez vás by to nešlo. Dále bychom rádi poděkovali panu Vaňkovi a paní Kozlové, kteří nám během celého organizování soutěže pomáhali, kde se dalo. Pomocníci: Markéta Marošová (1. C), Nina Garšicová (1. C), Zuzana Hoňková (1. C), Eliška Vilímová (1. C), Kateřina Štenclová (1. C), Kateřina Drozdová (1. C), Ondřej Nábělek (1. D), Zuzana Klásková (1. D), Karolína Heinzke (1. D), Marek Ott (1. D), Kristýna Košárková (1. D), Adam Beinhauer (1. D), Patrik Štencel (2. C), Nikol Kaprálková (2. D), Soňa Chodurová (2. D), Tereza Teplanská (3. D), Alexandra Mikulčáková (3. D), Lea Bumbálková (5. A), František Janošík (7. A) Další fotky ze soutěže naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/urSsqKHtTcjpu4LP9Autor příspěvku: Ondřej Nábělek (1. D)