Je ochrana rostlin důležitá?

V rámci našeho týdenního přednáškového maratónu na Slezské univerzitě měli možnost žáci třetích ročníků ve čtvrtek 9. 6. navštívit přednášku pana Jiřího MichaliskaOchraně rostlin. To, že jsme všichni někdy nemocní, nemusím připomínat. Každý z nás má také své osvědčené postupy a přípravky, kterými si od nemoci dokážeme pomoci. Zamysleli jste se ale taky někdy nad tím, že nemocné mohou být i rostliny? Jak pomoci jim? Co pro ně můžeme udělat? Co můžeme použít? Co nám dovoluje zákon a co už ne? A proč jim máme vůbec pomáhat? Na tyto a další otázky se nám díky panu Michaliskovi doslalo odpovědí.

Připomenuli jsme si, jak jsou rostliny v našich životech důležité, od jejich nezastupitelné schopnosti produkovat životodárný kyslík, přes tu skutečnost, že jsou přímo či nepřímo naší potravou, až po jejich využití při výrobě léků, kosmetiky, paliv atd.

Mohli jsme nahlédnout do radostí i strastí života zemědělce. Dozvěděli jsme se o zemědělství v ČR (něco málo z historie po současnost), o rostlinné produkci, zemědělských postupech a možnostech ochrany a léčení rostlin v ČR. Panu Michaliskovi moc děkujeme za velmi zajímavou a přínosnou přednášku. Z jeho povídání bylo znát, že je to člověk na svém místě. Přejeme mu, aby ho jeho láska k půdě a k přírodě nikdy neopustila. A budeme se těšit na další setkání. Karolína Jankovská